Najčastejšie otázky o kurze interiérového dizajnu

Čo hovoria absolventky a ako im kurz zmenil život?

Kurz interiérového dizajnu je určený pre širokú verejnosť. Pre ženy, ktoré zariaďovanie milujú, užívajú si ho, baví ich a chcú sa dozvedieť viac. Chcú vedieť správny postup, rôzne tipy od dizajnéra a láka ich nakresliť si vlastnú vizualizáciu a nerobiť pri zariaďovaní chyby, ktoré by neskôr ľutovali.

Kurz sa otvára iba 3x do roka. Trvá 12 týždňov, teda tri mesiace.

Veľká výhoda kurzu je, že:

  • je postavený zábavnou formou, kde je aj teória, ale aj praktické úlohy
  • môže ho absolvovať každá žena, aj ktorá pracuje s počítačom málo
  • študujete ho z pohodlia domova, teda kľudne z vlastnej kuchyne
  • lekciám sa venujete kedy vám to vyhovuje (ráno, večer, poobede)
  • ukáže vám aj hlbšie stránky dizajnu, lebo dizajn nie je len o kráse, ale hlavne o praktickom a pohodlnom bývaní
  • nakuknete trochu aj do vlastnej duše

Aké najčastejšie otázky dostávam?

Tu je pár z nich:

Je kurz certifikovaný a kde mi bude platiť?

Každý účastník kurzu, ktorý ho prešiel do jedného roka od zakúpenia celý a vypracoval úspešne záverečný test, dostane certifikát o úspešnom absolvovaní kurzu. Tento kurz je pre verejnosť, nie je rekvalifikačný. Preto dostanete certifikát o tom, že ste kurz úspešne absolvovali.

No aj tento kurz dokázal už niekoľko absolventiek naštartovať a vďaka svojej cieľavedomej práci v kurze a svojmu talentu, začali po kurze s vlastným podnikaním, alebo sa zamestnali v interiérových štúdiách, ktorým nejde ani tak o certifikáty, ale o to, aké vedomosti máte a ako viete kresliť a aké máte znalosti o dizajne a ergonómii.

Je to veľmi časovo náročné? Budem to stíhať?

Do kurzu sa často hlásia mamičky na materskej. Veľkou výhodou tohto kurzu je, že sa mu môžete venovať kedy vy chcete a máte čas. Či už skoro ráno, keď ešte deti spia, alebo večer, keď prídete z práce. Snažila som sa urobiť kurz bez zbytočných omáčok, len presné informácie, takže štúdium a vypracovanie úloh by vám nemalo trvať viac ako 3-4 hodinky týždenne a môžeš si ich rozdeliť aj po kratších častiach. Je to oveľa menej ako by ste strávili čas cestovaním za výučbou a reálne presedeli niekde celý deň v učebni.

Je možné zaplatiť kurz na splátky?

 Áno je možnosť zaplatiť kurz na dve splátky. Takže teraz pri objednaní zaplatíte polovicu a o mesiac doplatíte druhú polovicu kurzu. Ak druhú splátku neuhradíte, prístup do kurzu sa uzavrie a uhradené peniažky sa už nevracajú, keďže časť kurzu už bola sprístupná.

Potrebujem ďalší softwér a výkonný počítač?

Nie nepotrebujete nakupovať žiadne ďalšie vybavenie ani programy. Potrebné je mať však internetové pripojenie, keďže lekcie budú zverejňované na samostatnej stránke na mojom webe, ktorá je verejnosti nedostupná.Všetky programy a postupy ktoré v kurze učím používať sú zdarma.

Naučím sa v kurze kresliť vlastnú vizualizáciu?

Áno, v kurze učím základy, ako si nakresliť vlastný pôdorys, ako si vymodelovať dom, či byt a ako ho zariadiť. K dispozícii sú videonávody o tom, ako zvládnuť základné funkcie programov na kreslenie.

Kresliť sa môžeš naučiť v jednoduchšom Home Styleri, alebo v SketchUpe. Oba programy sú dostupné zdarma. Kurz však nie je len o kreslení. Je o celom postupe od zamyslenia sa, čo chcete dosiahnuť, aký štýl bývania chcete mať, až po vypracovanie cenovej kalkulácie. Od premýšľania prejdeme k návrhom, kresleniu vizualizácie až po výkresy pre majstrov.

Ako to celé funguje? Ako to v kurze vyzerá?

Ihneď po úhrade vám prídu prístupové údaje, ktorými sa do kurzu prihlási do členskej sekcie na internete. Každý týždeň sa otvára jedna lekcia. Informácia o tom vám príde e-mailom a môžete ju študovať ihneď, alebo keď si vy nájdete čas. Študovať môžete kedykoľvek, keď máte čas, buď hneď v ten deň, alebo druhý deň, alebo o týždeň. Je to len na vás. Lekcia sa skladá z video-prednášky, študijných materiálov a domácej úlohy. Prístup k lekciám máte neobmedzene a navždy, teda aj o rok sa ku kurzu môžete vracať.

Čo ak nestihnem kurz dokončiť za 12 týždňov? Čo ak budem meškať?

Kurz môžete s certifikátom dokončiť do jedného roka po zakúpení. Neskôr máte ku kurzu stále prístup, ale za neskoršie ukončenie už certifikát negarantujem. Kurz si však môžete študovať o 5 rokov, prístupy ku kurzu vám ostávajú natrvalo.

Máte aj ďalšie nadväzujúce kurzy? Dá sa potom v štúdiu pokračovať?

Áno po tomto kurze si môžete vyskúšať navrhovanie nanečisto v Tréningu navrhovania a ak by ste chceli vybudovať svoje vlastné podnikanie, tak v kurze Ako rozbehnúť kariéru dizajnéra vám ukážem ako na to.

Aký je rozdiel medzi úrovňou štandard a VIP?

Úrovne štandard, VIP a Exklusiv sú obsahom úplne rovnaké. V úrovni VIP a Exklusiv máte však moju plnú podporu a dostanete na vypracované a odoslané úlohy na konzultáciách cez zoom moju osobnú spätnú väzbu. V úrovni Exkluziv je ešte naviac aj individuálna podpora a konzultácie, kde môžeme spolu riešiť návrh tvojho domova. Ku kurzu je aj podporná FB skupina, ktorá slúži ako trieda, v ktorej sa môžete spolu radiť a pomáhať si. V úrovni štandard svoje úlohy so mnou nekonzultujete ani nedostávate osobnú spätnú väzbu, ale v prípade potreby sa samozrejme môžete poradiť vo FB skupine, alebo mi môžete napísať e-mail a ja vám rada poradím.

Je záverečné stretnutie povinné a kde sa koná?

Záverečné stretnutie nie je povinné, ale je v cene kurzu VIP a Exkluziv. Na ňom si vypočujete prednášku, vidíte reálne interiérové štúdio, môžete si prezrieť a pochytať materiály o ktorých sme sa učili a zhodnotíme kurz, vaše výsledky, opýtate sa na všetky vaše otázky, ktoré ešte máte a odovzdám vám certifikát. Je to taká bodka za celým kurzom.

Čo hovoria o kurze absolventky?

„Vrelo odporúčam mnohým známym. Ja som s kurzom maximálne spokojná… všetko bolo prehľadné, výborne vysvetlené. Mala som obavy, že čo to bude keď som sa prihlásila, pretože som mala pocit, že takto online na diaľku sa študovať nedá…ale mňa to tak pohltilo a neskutočne prekvapilo, naozaj sa študovať takto dá a navyše je super to, že si môžem sama vyhradiť čas, ktorý tomu venujem (i keď na konci sa mi to trošku skomplikovalo). Myslím, že nemám ani výhrady, pretože naozaj je všetko neskutočne prehľadné, kto chce a má čas, môže si naštudovať viac. Slávka sa delí so svojimi skúsenosťami, ktoré nazbierala a podľa mňa sú to veľmi cenné informácie, pretože Stálo to roky praxe… taktiež spätná väzba k našim úlohám – tá nás posúvala ďalej, pretože sme si tak vedeli zhodnotiť, čo robíme správne a čo nie. Priznávam, že ja ešte teraz, keď mám čas, si pozerám a študujem informácie navyše, ktoré si nám odporúčala… Takže za mňa veľké Ď A K U J E M !!! Mne kurz veľmi pomohol pri zariaďovaní a taktiež poznatky využívam v práci… Keď pomáham zákazníkom s výberom nábytku, už tie moje rady nie sú len intuitívne, ale viem, že ich „mám aj na niečom podložené, cítim sa tak istejšia“ 🙂 Veronika.T.

„V kurze mi pomohla každá lekcia. Pretože sa zrazu na dizajn pozerám z iného uhla pohľadu. Áno, to, že to nie je len slasť pre oči, ale že človek sa musí vo svojom domove cítiť dobre, a hlavne spraviť z domu alebo bytu ten známy DOMOV som vedela. Ale celý tento kurz má posúva smerom hore a ukazuje mi aj tie zátišia, ktoré pri výslednej vizualizácii alebo konečnom výsledku človek nevidí.
Viem, že veľakrát sa pri kupovani nehnuteľnosti nedá moc robiť s pôdorysom ale doteraz som ani len netušila, že pri stavbe domu sa človek s tým celým môže krásne zahrať a vymyslieť pre seba ten najvhodnejší pôdorys 🙂 Je úžasne učiť sa aj v dospelosti a je nádherne zisťovať, že koniec koncov sa každý z nás môže stať opäť dieťaťom a jednoduchou hrou si postaviť peknú budúcnosť šitú na mieru 🙂 Ďakujem veľmi pekne.“ Gabika Bučková

„Dlho som hľadala na slovensku takýto kurz. Ako každý v tomto uponáhľanom svete, ani ja si neviem predstaviť za kurzom cestovať, študovať denne alebo po víkendoch. Tento typ štúdia som preto rada využila a bola som spokojná s priebehom. Páčilo sa mi rozvrhnutie kurzu, lekcie pekne tématicky nadväzovali a boli dostatočne rozvinuté. Slávka nám zhrnula všetky potrebné fakty, ktoré je nutné ovládať, či už pre vlastné potreby /prerábanie bytu, domu, chalupy…/ alebo aj na naštartovanie novej kariéry interiérovej dizajnérky. V tomto prípade je samozrejme nutné ešte samoštúdium a popracovanie na vlastných predstavách a cieľoch 🙂
Faceboková skupina bola super, postrehy a nápady, zdieľanie prác a komenty… to bolo a je super. Tam sme mali možnosť medzi sebou podebatovať, poradiť sa a prezentovať svoje návrhy. Ďakujem Slávka, že som mohla trochu viac nahliadnuť do sveta Interiérového dizajnu. Som rada, že som bola súčasťou tohto kurzu, dúfam, že nie posledného. Budem ho odporúčať aj iným.“ Monika Ondrová

„Keď som sa sem prihlásila, nevedela som či zvládnem urobiľ nejaké dobré návrhy, či mám na to vlohy. Ale keďže tento kurz bol cenovo dostupný a nemusela som za ním nikam cestovať, tak som si povedala že za pokus to stoji 😉
Naučila som sa kresliť v sketchup-e, zorientovala som sa v materiáloch, technikách a tiež ručnom kreslení.
Najviac oceňujem určite lekcie sketschup-u, pretože som sa chcela naučit s niečím takým pracovať. Cením si komunikáciu so Slávkou- odpovede na úlohy a otázky. Kurz budem rada odporúčať.“ Beáta Kucharová

„Hľadala som kurz o dizajne a na tejto stránke bolo písane, že je to kurz pre vlastné bývanie, tak som sa bála, či tam bude dostatok informácií o interiérovom dizajne ako celku, ako o práci ktorú by som raz chcela robiť. Kurz bol oproti iným za dobrú cenu a tak som sa prihlásila.
Najviac si cením Slávkin prístup a ochotu a že to nebolo len o dizajne vlastného bývania, ale aj tak všeobecne o dizajnérstve čo a ako sa robí. Strašne ma potešila lekcia o feng-shuei. Je super, že skupina a prístup na stránku mi ostáva a že je Slávka s nami stále v kontakte a pridáva príspevky V každom prípade bol kurz super a išla by som doňho znovu. Toľko teórie som nečakala, myslela som si, že to bude stručnejšie, že až toľko sa toho nedozviem. Ja by som však potrebovala sa ešte viac povenovať programu SketchUp.
Kurz mi dal základy, od ktorých sa môžem ďalej odraziť. Mám teraz už predstavu čo obnáša a zahŕňa práca dizajnéra.“ Natália P.

„Pri kúpe kurzu, som ani minútu nepochybovala. Stále som po takom niečom túžila. Aj keď som sa nikdy takéhoto typu kurzu nezúčastnila, keď sa mi objavila na FB reklama v deň narodenín, brala som to ako znamenie a objednala 🙂 Tento kurz bol presne podľa mojich predstáv. Našla som tam všetko dôležité. Získala som viac sebavedomia, veľa nových vedomostí o farbách a materiáloch a celkovo som s ním veľmi spokojná.“ Monika Pascheková

„Pri prihlasovaní na kurz, som nevedela, čo ma čaká. Bála som sa, či sa dokážem všetko naučiť a či budem stíhať aj popri malom dieťati. Premýšľala som aj nad iným kurzom, ale ten neotvorili a tak som si vravela, že to tak asi má byť. Kurz budem rada odporúčať. Kurz ma naučil veľa zaujímavých vecí, ktoré mi úplne zmenili názor, myšlienky a otvorili neskutočne myseľ a fantáziu, čo sa týka tvorenia, prerábania, doladenia vecí v byte, či dome. Slávka dokáže poradiť, pomôcť, má pochopenie a trpezlivosť. Čo sa neskutočne cení a slovami sa nedá vyjadriť. Človeku to pohladí dušu, že sa môže učiť s pokojom, nemusí sa báť, ak nebude vedieť ako ďalej, pretože Slávka je tu a vždy si nájde čas. Tento kurz ma naučil veľa, od prvého biodu, keď vojdem do miestnosti, premýšľam úplne inak. Vďaka tomuto kurzu som nielen ja, ale aj iní našli výborného učiteľa, človeka, priateľa. Ďakujem“ 🙂 Monika Jurčišinová

„Pri výbere som nemala žiadne pochybnosti, vedela som, že som si vybrala správne. Ešte som žiaden takýto online kurz neabsolvovala, ale s týmto som bola spokojná. Získala som vďaka nemu prvé ponuky na návrh dizajnu. Veľmi si cením Slávkinu ochotu, úprimnosť a snahu každému pomôcť. Kurz odporúčam na milión percent.“ Idulfa

„Pri objednávaní kurzu som premýšľala o peniazoch. Takýto kurz som hľadala dlhšie a vedela som, že tieto kurzy sú inde oveľa drahšie a že by som potrebovala cestovať, čo cenu ešte navýši. Tak som si povedala, že to skúsim, aj keď som takto nikdy neštudovala. Moje výsledky sú, že som sa zlepšila v sketchupe, naučila som sa veci, ktoré som nevedela a nevyužívala, každá lekcia ma naučila niečo nové. Dostala som všetky informácie pokope, v ucelených blokoch, takže ak človek potrebuje nejakú informáciu, hne´d vie, kde to má aj za dlhšiu dobu hľadať. V kurze sa mi páčili videá k lekciám, videonávody na kreslenie a pozitívny prístup lektorky. Ďalšia super vec, je tempo. Človek vypracováva úlohy podľa seba a nemusí ich odovzdávať presne do termínu. Touto cestou sa chcem poďakovať za vypracovanie kurzu, za každú radu, pochvalu a pozitívne hodnotenie, ktoré som dostala.“ Veronika Cabanová

Aj toto sú úspešní absolventi kurzu:

Príbehy úspešných absolventov si môžete prečítať v týchto článkoch:

Vďaka kurzu rozbehla svoje podnikanie

Život právničky vymenila za vidiecky e-shop s dekoráciami

Tomášova cesta od predstáv ku práci dizajnéra

A pripravujem články a rozhovory s ďalšími úspešnými účastníkmi.

A ešte kopec ďalších odporučení a referencií, ktoré nájdete na stránke kurzu. Všetky obrázky sú vizualizácie žien kurzu.

Viac ukážok nájdete na stránke kurzu: kurz interiérového dizajnu

Kurz začína už o pár dní, takže ak ešte váhate, je najvyšší čas sa prihlásiť.

Viac informácií a možnosť prihlásenia nájdete na tejto stránke: kurz interiérového dizajnu

Slávka Ramsová
Dizajnérka, zakladateľka Akadémie kreativity a dizajnu a lektorka. Pomáha ženám vytvárať krásne a harmonické domovy, alebo ich naučí, ako to dokážu aj samé.
Vytvorila pre ženy úspešný online kurz Interiérového dizajnu Je autorka kníh 13 tipov dizajnéra ako si vytvoriť krásny domov v ktorej Vám poradí, ako si sami vytvoríte svoj útulný a harmonický domov.
a pre budúce dizajnérky otvorila prémiové štúdium interiérového dizajnu. Jej príbeh si môžte prečítat tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.