Zariaďte si byt štýlovo a šik

aby ladil s vašou osobnosťou a dušou.

Máte to tiež tak, že v obchode, v časopise alebo v televízii sa vám páči veľmi veľa módnych a trendových vecí, veľa interiérov, ktoré zariadia dizajnéri, ale v realite sa neviete rozhodnúť, čo by ste vybrali.  Alebo niekde vidíte zaujímavý interiér a napriek tomu, že sa vám naozaj veľmi páči, si pomyslíte, že doma by ste to nechceli.

Alebo si poviete: „Je to síce krásne, ale bývať by som v tom nedokázala“.

Tak isto sa môže stať, že ak sa necháte ovplyvniť tým, čo vidíte v televízii, alebo módnymi trendami, ktoré nám stále tlačia do hlavy, a vy idete do obchodu a v nadšení ich nakúpite, tak v tom vašom interiéri to stále nebude ono. Nebude to presne podľa vašej duše, ale podľa reklamy.

Prečo to stále nie je ono?

Doma stále niečo vymýšľate, dolaďujete, meníte záclony, závesy, koberce, vymýšľate farebné varianty. Raz použijete modré vankúšiky, potom ich vymeníte za žlté… A furt to nie je to pravé orechové…

Jednoducho sa stále točíte v takom bludnom kruhu, pretože napriek tomu, že doma máte krásny nábytok, ten nábytok u vás doma nevytvorí takú harmóniu, ako ste očakávali. Stáva sa to veľmi často aj mojím klientkám, ktoré ma oslovia, že potrebujú radu a pomoc od profesionála, lebo nevedia ako ďalej.

A prečo sa to stáva?

Čo ak to nie je vôbec tým nábytkom, čo ak to nie je vôbec tým, že ste si vybrali zle? Čo ak je problém niekde úplne inde? Tieto otázky vám zodpovie môj šikovný a praktický kurz zdarma, ktorý sa volá „Zariaďte si byt štýlovo a šik, aby ladil s Vašou dušou“.

Pýtate, čo má byt spoločné s našou dušou – našou osobnosťou?

Vysvetlím jednoducho: každý sme originálny, každý sme individualita a nemôžeme si všetci zariaďovať interiéry podľa rovnakých trendov. Aj napriek tomu, že je to práve teraz módne, či šik, aj keď je to vlastne to, čo vidíme teraz na každom kroku a čo sa teraz všade preferuje, pre nás to nemusí byť to pravé orechové.

Niektoré z vás sa možno pozastavia nad tým, ako môžem porovnávať niečo tak materiálne ako je byt, s niečím takým ako je naša duša a naša individualita? Veď duša je niečo krásne a hlboké a byt a zariadenie je iba materiálno. Vy ste sa už naozaj zbláznila? 🙂

Nie, nezbláznila som sa, ale pracujem v tomto odvetví, už desať rokov a  mám tých skúseností naozaj veľmi veľa.

Sedem rokov robím kurzy, kde sa venujem ženám a pomáham im zariaďovať ich bývanie. Nie sú to dizajnérky, sú to ženy z verejnosti, ženy, ktoré majú rady svoj domov a rady si svoj domov zariaďujú samé.

Baví ich to a je to také ich hobby.

A za tých sedem rokov som vyvinula svoju vlastnú metódu, ktorou dokážem ženám, ktoré sú veľmi nerozhodné, nevedia sa zorientovať na trhu, alebo sa im páči všetko a zároveň nič pomôcť v rozhodovaní.

Za posledné roky som prišla na to, že tak ako sme každý individuálny, máme svoju vlastnú osobnosť, svoj vlastný charakter, inú dušu, tak si aj vyberáme iné veci, obklopujeme sa inými farbami. V obchodoch si vyberáme iné odevy.

Ak podliehame nejakým klamlivým, manipulatívnym reklamám o tom, čo je krásne, čo je trendové, čo by sme mali kúpiť, akoby sme mali mať zariadený interiér, môžeme sa chytiť do pasce konzumu.

A presne takto to platí aj v interiéroch…

Aj do našich interiérov potrebujeme dať to svoje osobité. Interiér musí odrážať našu osobitosť a musí byť šitý presne nám na mieru. A to nám všeobecné trendy neposkytujú.

Nie sú to žiadne ezoterické kecy, keď tu hovorím o duši a o individualite. A nechcem porovnávať niečo tak povrchné a materiálne ako je nábytok a zariaďovanie s niečím tak hlbokým a mystickým ako je duša človeka. No napriek tomu, to má obrovskú spojitosť.

Tak ako podľa oblečenia dokážeme určiť, aký je človek typ, čo sa mu páči, čo preferuje, či má radšej pohodlie, či je viac športovo zameraný, či je to človek elegantný, alebo je to človek, ktorého to ťahá k naturálnym veciam, je eko-aktivista, má rád veci, ktoré sú prírodné, tak presne toto isté nám o konkrétnom človeku dokáže povedať jeho interiér.

Mojím snom alebo víziou je učiť ženy, ako si správne zariadiť svoje bývanie na mieru sebe a svojej rodine.

Ale nie zariadiť si bývanie podľa najnovších trendov, ale zariadiť si bývanie tak, aby sa stalo našou druhou kožou, ako ja veľmi rada hovorím.

  • Aby nám domov – ten priestor, v ktorom sme radi, sadol presne na mieru.
  • Aby sme sa z toho hektického sveta do toho nášho domova vždy radi vracali.
  • Aby, keď zavrieme dvere sme pocítili, že sme v priestore, ktorý nás obklopuje a je v ňom pohoda, nachádzame tu svoje útočisko, cítime sa tu veľmi dobre nielen my, ale aj celá naša rodina.

Môžeme tu relaxovať, byť sami sebou. Je to iba náš jedinečný, úžasný priestor.

A za tie roky, čo chodím po rôznych domácnostiach mojich klientok a čo im pomáham s vyladením ich domova a so zariadením, tak zisťujem, že tak ako je každá žena originál, ako si každá žena kúpi inú kabelku, vyberie iné topánky, číta iné knihy, vyberie si iné povolanie, inak trávi voľný čas, tak si vyberá potraviny, štýl toho ako sa oblieka, stravuje a podobne. 

Presne toto isté platí pre interiér. Každá žena si vyberie iný nábytok, iné materiály, iné farby. A práve to je ten štýl, ktorý nás charakterizuje. Je to náš spôsob komunikácie, náš rukopis, je to vlastne spôsob, ako my pôsobíme na svet a svet pôsobí na nás.

Všetko, čím sa obklopujeme, je určitý štýl. A tým ako si tieto veci vyberáme, tak vlastne vyjadrujeme sami seba. Ale tak, ako my máme svoj vlastný a osobný štýl, tak ho môže mať aj náš partner či naše deti.

Ale môj partner má úplne odlišný štýl. Čo s tým?

Pri zariaďovaní sa často prejavuje aj to, keď dvaja partneri majú úplne odlišné štýly a nedokážu sa zhodnúť. A práve až vtedy, keď pochopíme štýl nášho partnera, tak dokážeme predísť mnohým hádkam a nedorozumeniam.

Ak nevieme dobre komunikovať s partnerom a presadíme si interiéri svoje, tak môžu vzniknúť partnerské problémy, pretože náš partner je úplne iná osobnosť, iná individualita a možno by sa potreboval obklopiť úplne inými vecami ako my.

Pokiaľ toto nepochopíme, že je to normálne, že každý sme iný a každý sme jedinečný a originálny, tak môžu vznikať medzi nami problémy, hádky, nedorozumenia. Pokiaľ si to nevieme dobre vykomunikovať, tak často nechápeme partnera. Pre nás to môže byť krásne, ale jemu sa to nemusí páčiť.

Práve tu je zakopaný pes – potrebujeme zistiť, aký sme typ osobnosti a aký štýl nám vyhovuje, a rovnako tak zistiť, čo za osobnosť je náš partner.

Až potom, keď sa dobre spoznáme, spoznáme sami seba a spoznáme aj dušu partnera, tak vtedy sa konečne môžeme naladiť na obidve frekvencienájsť medzi nimi nejaký kompromis, niečo, čo nás bude spájať a nie to, čo nás bude rozdeľovať.

Pochopenie svojho štýlu a toho, ako je náš štýl spojený s našou dušou je veľmi, veľmi dôležité. Dokážeme tým vytvoriť úžasný priestor, ktorý bude vyjadrovať  a podporovať našu osobnosť, ale zároveň nás bude podporovať aj v našom partnerstve.

Nemusí nás rozdeľovať pri hádkach, či vyberieme také alebo onaké dvere, takú skrinku, alebo inú, taký obklad alebo iný. Naopak, môže nás spájať a môže naše partnerstvo ešte utužiť.

Pochopenie nášho životného štýlu môže vylepšiť náš život, urobiť nás šťastnejšími, pretože budeme presne vedieť, čo si vybrať a prečo si to práve vybrať. Budeme sa potom v našom priestore cítiť dobre, a nielen teraz, ale aj o dva, o päť či dokonca o desať rokov.

Aktuálne trendy v interiérovom dizajne sa veľmi rýchlo menia

A ak sa ich budete držať, tak sa môže stať, že váš aktuálne krásny a moderný interiér bude o päť, šesť rokov úplne out a nemoderný. A budete mať znovu nutkanie interiér prerábať a nikdy nebudete úplne spokojní.

Prečo? Pretože sa stále snažíte udržať krok s neustále sa meniacimi módnymi trendmi.

Ale o tom zariaďovanie interiéru nie je…

Interiér by mal byť prispôsobený nám, našej osobnosti, našej duši. Až vtedy, keď sa zameriame na seba a nie na trendy, sa v našom byte či dome budeme cítiť dobre aj o päť či o desať rokov. Dostaneme sa do bodu, kedy nebudeme podliehať módnym trendom. Bude nám jedno, čo sa deje vonku, čo hovorí reklama, pretože my už ten svoj úžasne vyladený domov máme.

Ak vás táto téma zaujala a chcete pochopiť svoj vlastný štýl, chcete ísť viac do hĺbky svojej duše, tak sa môžete registrovať na kurz zdarma, ktorý bude začínať 15.5.2022 a bude trvať tri dni.

PS: Všimnite si, aké rozdielne sú ženy na obrázku a v akom rozdielnom prostredí sa nachádzajú. Čo myslíte, aký štýl zariadenia si vyberú?

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.