Vďaka kurzu rozbehla svoje podnikanie

Často dostávam otázku:

Je kurz iba pre začiatočníkov, alebo ho môžem absolvovať, aj keď by som sa tomu neskôr chcela venovať profesionálne?

Odpoveď je jednoduchá:  všetko je to len na vás. Kurz už absolvovali ženy, ktoré vďaka nemu rozbehli svoje podnikanie a stali sa sami dizajnérky, alebo pracujú v interiérových štúdiách.

Vždy je však dôležité nesnívať, ale urobiť aspoň prvý krok.

Niekto totiž celý život iba sníva. A keď sa má rozhodnúť pre nejakú akciu, tak nájde tisíc dôvodov,  prečo to práve teraz nejde.

A niekto ide pomaly a postupne krok za krokom za svojim cieľom a nedá sa zastaviť ani prekážkami.

Žiadna cesta nie je ľahká, ani vydláždená jednoduchými riešeniami. Občas nás vesmír skúša, či máme o svoj zámer skutočný záujem. Pošle nám do cesty rôzne problémy, ktoré sa nám zdajú nefér. Iným je hej, keď sú už slávni, spolupracujú s tým, či tým, alebo majú veľa peňazí. Takto sa nám to zdiaľky môže ľahko zdať.

Ale realita je úplne iná. Kto naozaj vidí, čo si úspešný človek musel prejsť? Koľko driny, prekážok, prebdených nocí a stresu je za tou vybudovanou firmou a úspešným podnikaním? K životu neodmysliteľne patria dobré, aj tie horšie situácie a starosti. Ale keď ich prekonáme, je odrazu všetko krajšie a svet sa nám zdá úžasný.

Dnes vám predstavím akú mala cestu k cieľu jedna z mojich študentiek.

Moniku zariaďovanie vždy bavilo. Začalo to už v detstve, keď bábikám zariaďovala izbičky a stavala z Lega domčeky.  Keď sa rozhodovala, akým smerom sa v živote vydá, rozhodla sa pre stavebnú školu, lebo to bolo najbližšie tomu, čo ju fakt bavilo.

Školu skončila, vydala sa a jej manžel sa začal venovať systémovým vykurovacím riešeniam pre obytné budovy. Takže k riešeniu problémov bývania mali obaja blízko. Manžel po technickej stránke a ona po tej estetickej. Už vtedy premýšľala, ako to využiť a skĺbiť ich profesie aj po pracovnej stránke.

Ako veľa žien, bola práve na materskej dovolenke a premýšľala, čo ďalej. Mala pocit, že stagnuje. Túžila robiť niečo, čo by ju bavilo a čím by ľuďom vedela pomôcť.

Ponuka kurzu interiérového dizajnu prišla ako znamenie.

Zbadala ju na internete presne v deň svojich 30-tých narodenín. A tak si povedala, že to nemôže byť len tak. že jej tu osud ukazuje, ako ďalej. Ešte v ten deň sa prihlásila. V kurze bola šikovná a na zadaniach si dala vždy záležať.

Keď sme sa po absolvovaní kurzu stretli na záverečnom celodennom stretnutí, tak nás väčšinou len počúvala. Ten ukecaný babinec, ktorý väčšinou vždy na týchto stretnutiach vznikne. 🙂 Atmosféra je tam vždy fantastická.

Neskôr sa prihlásila aj na môj ďalší kurz „Ako rozbehnúť kariéru dizajnéra“, v ktorom ukazujem moju cestu, ako som začala podnikať ako dizajnérka a učím ženy, ak si postaviť , rozbehnúť a zvládnuť svoje podnikanie.  Potešilo ma to, lebo väčšinou viem, že ženy, ktoré absolvujú oba kurzy, majú o túto prácu skutočný záujem.

A potom o nejaký čas sme sa stretli v Nitre na výstave nábytku. Veľmi ma potešilo, keď sa pochválila, že si založila svoju značku a navrhuje interiéry. Spolupracuje pri tom s manželom, ktorý zabezpečuje technické záležitosti.

Nájdete ju v Nových Zámkoch a tvorí pod značkou Paschek design. Je veľkou záľubou sú kuchyne. Kuchyne nielen navrhla, ale už ich aj v spolupráci s renomovaným stolárstvom realizuje. Niektoré sú už v procese tvorby, niektoré sú ešte vo výrobe.

A tu je niekoľko ukážok kuchýň a redizajnu interiérov.

Kuchyňa v pôvodnom stave pred rekonštrukciou a Monikin návrh novej kuchyne:

Pôvodný stav staršej kuchyne a návrh novej kuchyne v provance štýle:

Návrh novej kuchyne a jej práve prebiehajúca realizácia:

A čo hovorí o svojej práci a kurze Monika?

O kurze interiérového dizajnu:

„Konečne robím to, čo ma odmalička bavilo. Pri kúpe kurzu, som ani minútu nepochybovala. Stále som po takom niečom túžila. Aj keď som sa nikdy takéhoto typu kurzu nezúčastnila, keď sa mi objavila na FB reklama v deň narodenín, brala som to ako znamenie a objednala 🙂 Tento kurz bol presne podľa mojich predstáv. Našla som tam všetko dôležité, veľa nových vedomostí o farbách a materiáloch. Najviac nadšená som zo SketchUpu, v ktorom som sa naučila kresliť vizualizácie.  Získala som viac sebavedomia a celkovo som veľmi spokojná. Teraz sa ďalej posúvam a riešim, ako vytvoriť fotorealistické vizualizácie, teda ako nakreslené obrázky vyrendrovať. V tejto profesii sa treba stále vzdelávať.“

O kurze ako rozbehnúť kariéru dizajnéra:

„Z kurzu som nadšená. Mám už prvých klientov a jednu kuchyňu má už stolár vo výrobe. Som veľmi rada, že som sa v týchto kurzoch mohla učiť od profesionála, ktorý má už túto cestu vyšliapanú. Kurz interiérového dizajnu bol taká kostra, ktorá mi dala základy a kurz Ako rozbehnúť kariéru dizajnéra bol ako nadstavba. Odpovedal mi na všetky otázky, ktorých som sa bála a ktoré ma strašili. A k tomu je Slávka veľmi príjemná a podporujúca lektorka. Veľmi ďakujem, že som si mohla splniť svoj sen a robiť túto prácu.“

Kde ju nájdete?

Monika pôsobí v Nových Zámkoch a v okolí. Nájdete ju na Instagrame pod značkou „Paschek design“. Jej služby odporúčam, lebo je naozaj veľmi šikovná a snaží sa, aby každý klient bol skutočne spokojný. Preto ak ste z tejto časti slovenska a hľadáte pomoc, napísať Monike je dobrá voľba.

A ešte pár návrhov nakreslených v SketchUpe:

Ak sa chcete začať pracovať ako dizajnérka, ako Monika, tak sa mrknite na toto video (spustite ho kliknutím na obrázok) . Monika už vďake kurzu vie, ako začať a realizuje už tieto zákazky.  Kliknite na obrázok:

Viac o kurze nájdete v záložke KURZY – pre začínajúce dizajnérky

Slávka Ramsová
Dizajnérka, zakladateľka Akadémie kreativity a dizajnu a lektorka. Pomáha ženám vytvárať krásne a harmonické domovy, alebo ich naučí, ako to dokážu aj samé.
Vytvorila pre ženy úspešný online kurz Interiérového dizajnu Je autorka kníh 13 tipov dizajnéra ako si vytvoriť krásny domov v ktorej Vám poradí, ako si sami vytvoríte svoj útulný a harmonický domov.
a pre budúce dizajnérky otvorila prémiové štúdium interiérového dizajnu. Jej príbeh si môžte prečítat tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.