Život právničky vymenila za vidiecky eshop s dekoráciami

Milujete úspešné príbehy odvážnych žien, ktoré si samé tvoria svoj život tak ako ja? Jeden vám prinášam.

Dnes vám predstavím inšpiratívnu ženu, ktorá zanechala lukratívnu prácu právničky v Bratislave a presťahovala sa na vidiek, kde si otvorila eshop s vidieckymi a industriálnymi doplnkami do interiéru.

Predáva pod značkou „Moderný vidiek“ : www.modernyvidiek.sk 

Spoznala som ju, keď sa prihlásila do môjho online kurzu interiérového dizajnu a úspešne ho absolvovala.

Pani Annu Slavkovskú, ktorá pomáha ženám vytvárať útulný domov som pre vás vyspovedala v tomto rozhovore:

Dnes veľa ľudí sníva o tom, že zmenia svoj život, presťahujú sa na vidiek, založia si vlastnú firmu a budú žiť kľudnejšie. Ale v dnešnej uponáhľanej dobe je to ťažké a často ostáva len pri snoch.

Preto ma veľmi zaujíma, ako sa stalo, že ste sa s partnerom rozhodli odísť z mesta? Bolo ťažké rozhodnutie opustiť kariéru právničky a začať sa venovať predaju dekorácií do interiéru?

„Náš sen otvoriť si internetový obchod sa rodil postupne. Keď sme si kúpili náš dom, chceli sme si ho zariadiť tak, aby sme sa v ňom obaja cítili „doma“. Ja milujem vidiecky štýl.  Manžel však ako chlap nechcel mať v dome samé srdiečka a romantiku (aj keď trochu som jej sem prepašovala 🙂 ).  Preto sme začali kombinovať teplo, ktoré vyžaruje drevo s drsnosťou industriálneho štýlu, staré s novým.

Snažili sme sa spojiť krásu vidieka s pohodlím mestského a moderného života. Avšak nájsť na trhu to, čo sa nám páči, v rozumnej kvalite a cene, nebolo vôbec jednoduché.

Tak sa zrodila myšlienka otvoriť si internetový obchod, ktorý by vypnil medzeru na trhu. Chceli sme priniesť niečo, čo nebude úplne lacné (a nie príliš kvalitné), ale ani značkové, dizajnové a tým pádom zase veľmi drahé.  

Preto máme doplnky cenovo prístupné širokej verejnosti v štýle, ktorý sa nám páči a je vyhľadávaný.“

Internetových obchodov s dekoráciami je už v súčasnej dobe na trhu veľa. Čo Vás presvedčilo, aby ste sa do tohto biznisu pustili?  Nebáli ste sa? Čím sa odlišujete od ostatných?

„Už dlho sme uvažovali nad tým, že by sme chceli mať niečo vlastné. Potom ako sme sa rozhodli presťahovať sa do domu, opustiť Bratislavu a odísť na vidiek, sa nám naskytla skvelá príležitosť splniť si svoj sen.

V dôsledku sťahovania som musela v práci dať výpoveď a s manželom sme si povedali, že ak to niekedy máme skúsiť, lepšiu príležitosť mať nebudeme. Pri zariaďovaní nášho domu a predtým aj bytu som zistila, že interiérový dizajn ma naozaj baví. Preto som sa aj prihlásila, do tvojho kurzu interiérového dizajnu.

A keďže podľa mňa by mal človek začať podnikať v tom čo ho baví, rozhodli sme sa, že to skúsime.

Vedeli sme, že nechceme mať len obyčajný eshop s dekoráciámi. Chceli sme, aby to bolo miesto, ktoré spája ľudí, aby to bolo o celkovom životnom štýle. O modernom človeku, ktorý sa vracia k prírode, avšak nezabúda na vymoženosti dnešnej doby.“

Ako sa premieta táto Vaša filozofia o modernom človeku, ktorý sa vracia k prírode a pritom využíva vymoženosti dnešnej doby do tovaru, ktorý ponúkate a do skladby Vašich produktov?

„Naše názory a postoje sa snažíme premietnuť aj do našej ponuky.

V prvom rade sa snažíme predávať tovar, ktorý je dostatočne kvalitný, aby ho nebolo nutné vyhadzovať po každej sezóne.

Zároveň sú naše dekorácie ľahko kombinovateľné a ich kombináciou si naši zákazníci vedia doma vytvoriť interiér, ktorý bude vyhovovať celej rodine a zodpovedať modernej dobe.

Každý má možnosť vytvoriť si domov ako z časopisu.

Sme veľmi hrdí na lampy, ktoré nikde inde na trhu nenájdete. Sú jedným z najzaujímavejších produktov nášho eshopu a sú to ručne vyrábané keramické lampy s nadčasovým designom ako aj ich kvalitným spracovaním. Sú vyrábené Českými dizajnérmi.

Niektoré z lámp máme u nás na sklade, mnohé iné je však možné objednať si podľa želania zákazníka. Spoluprácu s ich výrobcami si veľmi ceníme.

Okrem iného máme aj sekciu tzv.“ eko produktov“. Snaha o trvalú udržateľnosť a ochranu životného prostredia by podľa nás mala byť vlastná každému, kto miluje vidiek a prírodu. Preto sme sa rozhodli ponúkať aj tieto produkty.

Momentálne spolupracujeme so slovenskými výrobcami sobi.eco, ktorí vyrábajú rôzne eko obaly napr. na notebook, fľaše, tablety, tašky. Toto všetko vyrábajú v chránených dielňach z množstva vyhodeného oblečenia.

Okrem toho ponúkame produkty od ďalšieho slovenského výrobcu, tzv. Včelobaly.  Jedná sa o ekologickú náhradu alobalu a plastovej potravinovej fólie, ktorá je vyrobená s pomocou včelieho vosku.

Na našej stránke nájdete aj blog, kde okrem iného prinášame aj rôzne tipy, rozhovory, a zaujímavé články. Nájdete nás aj na instagramefacebooku.

Ďakujem Anka za príjemné posedenie a za rozhovor. Som rada, že si s nami podelila o váš odvážny príbeh. Ukážeš nám na inšpiráciu pár zaujímavých doplnkov z tvojho interiéru?

Nech sa páči:

Tento príbeh ukazuje, že plniť si sny má zmysel. Náš život je tak oveľa krajší a naplnený krásnym poslaním.

Ak teda hľadáte kvalitné dekorácie a drobný nábytok vo vidiekom a industriálnom štýle za rozumnú cenu, určite doporučujem navštíviť internetový obchod www.modernyvidiek.sk.

Ja želám mojej žiačke, nech sa jej aj s manželom v podnikaní darí a žije svoj spokojný a naplnený život.

Slávka Ramsová
Dizajnérka, zakladateľka Akadémie kreativity a dizajnu a lektorka. Pomáha ženám vytvárať krásne a harmonické domovy, alebo ich naučí, ako to dokážu aj samé.
Vytvorila pre ženy úspešný online kurz Interiérového dizajnu Je autorka kníh 13 tipov dizajnéra ako si vytvoriť krásny domov v ktorej Vám poradí, ako si sami vytvoríte svoj útulný a harmonický domov.
a pre budúce dizajnérky otvorila prémiové štúdium interiérového dizajnu. Jej príbeh si môžte prečítat tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.