Som presvedčená, že každá žena dokáže vytvoriť pre svoju rodinu úžasný domov...

 

 

 

 

.

.

.

 

Za 10 rokov praxe mám za sebou:

viac ako 317 kreslených vizualizácií

pre klientov alebo pre spolupracujúce firmy

49 zrealizovaných interiérov

obytných domov alebo firemných priestorov

33 firiem a podnikateľov

spolupracujúcich pri realizáciách

 

a ďalší úspešný projekt môže byť práve váš nový domov...

 Zmeňte svoje okolie a zmeníte svoj život.

Ak zariaďujete dom s láskou, vždy vytvoríte krásny domov.

 

 

 

.

 

Volám sa Slávka Ramsová a som interiérová dizajnérka a lektorka kurzov dizajnu. Navrhovaniu sa profesionálne venujem už  skoro 10 rokov. 

Pretože ma neustále oslovovali ženy, ktoré chceli o téme vedieť viac, alebo sa chceli stať dizajnérkami, začala som sa okrem navrhovania venovať aj kurzom o dizajne a zariaďovaní.

Keďže tieto kurzy sú veľmi obľúbené a absolventky majú výborné výsledky, založila som v roku 2018 Akadémiu kreativity, v ktorej sa venujem talentovaným ženám a pomáham im plniť si svoje sny. 

S rozbehom kurzov som musela svoj čas rozdeliť medzi navrhovanie a lektorovanie a preto som od roku 2020 začala priberať do spolupráce viacerých kolegov špecialistov.

Celý môj príbeh nájdete nižšie.

MÔJ TEAM SPOLUPRACOVNÍKOV, 

ktorý mi pomáha realizovať návrhy a tvoriť pre vás kurzy

 

Zuzana Glindová - dizajnérka

návrhy a realizácie interiérov

Daniel Šikling - online marketér

správa reklamných kampaní

Zdenka Fialová - dizajnérka

asistentka v kurzoch dizajnu

Lenka Halásová - facilitárotka Acess Concess.

spoluautorka projektu "Prestaň fňukať..."

Mgr. Ivana Hudečeková

virtuálna asistentka

Monika Slobodníková - web a grafika

tvorba grafiky a webov v kurzoch

MÔJ PRÍBEH

S pribúdajúcimi rokmi som so svojim životom čoraz spokojnejšia... Podarilo sa mi ho totiž zmeniť tak, ako som si to vysnívala...

Pred niekoľkými rokmi som odišla zo zamestnania a stala som sa interiérovou dizajnérkou a lektorkou.

Pracujem sama na seba a robím s radosťou to, čo bolo mojím koníčkom a vášňou odmalička. Mám šťastie, lebo nemusím tráviť celý deň v nezáživnej práci s protivným šéfom, alebo nepríjemnou kolegyňou. Teší ma, že neplním nezmyselné pokyny a nariadenia, ale tvorím svojim srdcom.

 

Uvedomujem si že mám šťastie, lebo môžem denne vytvárať krásu a pohodu nielen okolo seba, ale hlavne tam, kde chýba a môžem a dokážem pomáhať ženám, aby si splnili svoje sny o novom, krásnom bývaní, alebo o profesii dizajnérky. 

Pred pár rokmi by mi ale ani vo sne nenapadlo, že by som práve ja bola tým šťastlivcom, ktorému sa sen o ideálnom povolaní splní. A ani to, že pri tom zažijem takú radosť a vášeň z práce a stretnem toľko úžasných a inšpiratívnych ľudí, ktorí sa stali mojimi priateľmi.

 

Poznáte to, dlhé roky som denne chodila ako väčšina pracujúcich s nie veľkou chuťou do práce.

Vstávala som niekedy aj o štvrtej ráno a často zodpovedne zaskakovala za chorého kolegu a ťahala nadčasy. Stále som šomrala, že nemám na nič čas, cítila som sa nešťastná, frustrovaná a neohodnotená. A pritom ako každá žena, som túžila iba po krásnom a spokojnom živote v peknom dome. A po práci, ktorá by ma skutočne bavila a napĺňala. 

Moju túžbu ísť študovať dizajn do zahraničia stopli rodinné komplikácie a ja som nabehla na klasické životné klišé: práca, deti, rodina...

 

Takže som aspoň zháňala módne časopisy o bývaní (Schoner Wohnen bol pred rokom 1989 podpultový tovar ) a v tých som zasnívane listovala. Aby som si svoje chúťky po originalite uspokojila, tak som si sama šila závesy, záclony, vankúše, prefarbenými rámikmi zo starých obrázkov som vyzdobila obývačku, staré skrinky som olepila samolepiacou tapetou a kúpila iné madielka. Zdedený starší nábytok po svokre, som neustále premiestňovala, lebo som mala pocit, že nutne potrebujem v byte zmenu k lepšiemu ... Návštevy mali zakaždým pocit, že sú v inom byte.

Môj manžel bol z toho už trochu na nervy 🙂

 

Napriek tomu, že dnes sa nad tým už len usmievam, lebo vtedy niektoré moje nápady ohurovali návštevy a mnohí ich aj tajne kopírovali.

Také veru bolo obdobie pred nežnou revolúciou a tesne po nej.

                              

Aké bolo moje nadšenie, keď sa po nežnej revolúcii obchody začali postupne plniť dovozovým tovarom a moderným nábytkom…. Môj manžel samozrejme vždy nezdieľal moje nadšenie na domáce zmeny. Občas som použila ženské finty a prehovorila ho na malé alebo väčšie zmeny.

Nezabudnem, ako som nadšená v obchode nakúpila novú podlahu v akcii aj s dobrým pocitom, že konečne budeme mať krásny domov a ešte za výbornú cenu. Zohnala som tiež kamaráta, ktorý nám ju položí. Táto radosť mi však vydržala len pár dní. Kamarát odborník sa ukázal ako amatér a podlaha bola krásna do okamihu, kým mi na ňu nespadol kuchynský nôž. V úžasnej akciovej podlahe ostala nepekná diera a mne oči pre plač…

Podobne to bolo aj s batériami. Tešila som sa z nových “pákových”, no len do doby, kým som zistila, že nezvládajú moje ustavičné leštenie a čistenie od vodného kameňa. Pekný chrómovaný povrch sa zodral a batérie vyzerali horšie ako tie z čias socialistických.

Takto by som mohla pokračovať…

Na vlastných chybách som zistila, že nie som taká bohatá, aby som mohla kupovať lacné veci...

                             

Ale ako sa v tom všetkom vyznať?

A potom ma jedného dňa oslovila moja priateľka projektantka: “Slávka, vieš o tom, že sa otvára súkromné štúdium interiérového dizajnu? To by bolo niečo pre Teba! Ty máš dobré nápady a fantáziu… Štúdium síce nie je lacné, ale zváž to. Konečne by si mohla robiť prácu , ktorá ťa baví a na ktorú máš talent.”

Fíha - nasadila mi riadneho chrobáka do hlavy. Začala som, ako správna gazdinka, prerátavať domáci rozpočet a organizovať si v myšlienkach čas tak, aby som mala soboty mnoho mesiacov sama pre seba a môj sen…Rozhodnutie to nebolo ľahké, keďže každá matka vie, čo je to za drinu utrhnúť si voľný víkend, ak máte doma troch chlapov…..

Ale moja rodina ma podporila. To rozhodlo.

 

A ja som teda začala s vášňou drať školské lavice. A to som už nebola najmladšia. Naučila som sa základy stavbárčiny, deskriptívy, zásady navrhovania, kresliť rukou v perspektíve, aj na počítači v 3D programe, orientovať sa v materiáloch, poznať historické aj módne trendy….

Môj svet sa začal meniť, poznávala som samých úžasných ľudí a dostala veľa super príležitostí. No možno sa našli aj skúsenosti z opačnej strany, ale moje nadšenie z objavovania nového sveta ich prekonalo.

A nakoniec som sa rozhodla urobiť radikálny krok - v tej dobe pre mňa rovnajúci sa skoku do prázdna - odísť zo zamestnania, ktoré ma už nenapĺňalo. Začala som robiť to, čo ma baví a nadchýňa - teda zariaďovať domy, byty, interiéry….. Takže teraz premiestňujem nábytok ostatným 🙂 a pomáham iným urobiť si svoj domov originálny a krásny. Časom sa k tomu pridali aj kurzy pre ženy, ktoré milujú zariaďovanie domova.

Založila som Akadémiu kreativity a dizajnu.

 

Pri svojej práci sa stretávam stále s rovnakým problémom:

V dnešnom uponáhľanom čase, nemáte čas stráviť roky štúdiom v škole, alebo na internete. Všade na Vás číha množstvo reklám a upútavok na rôzny tovar, služby a materiály. Ale ako si máte vybrať? Určite ste už riešili aj Vy rovnaké starosti:

Ako sa nepopáliť, kde začať?
Ako správne postupovať pri zariaďovaní svojho domova?
Ako dostať tú krásu z časopisov k sebe domov, ako si to vedieť predstaviť ak nemám fantáziu ?
Ako všetko zorganizovať a na čo všetko myslieť pri rekonštrukcii bytu, alebo domu?
Ako urobiť rozpočet a pritom neprísť aj o posledné gate?
Ako si vybrať správnych odborníkov aby neboli ako Pat a Mat?

Otázok je veľa, času na učenie málo…. Pokus máte len jeden…… Príslovie vraví, že až tretí dom sa človeku podarí postaviť ideálne ( na prvých dvoch sa totižto učí). Ale ruku na srdce. Málokto zariaďuje za život viacero domácností, že? A nie vždy si chcete najať služby profesionálneho architekta alebo interiérového štúdia. Hlavne ak nás to baví, však?

                            

Niekedy potrebujeme v živote veľmi súrne nejakú zmenu. Nie vždy môžete hneď meniť zamestnanie alebo začať stavať nový dom. Čo však rýchlo prinesie závan čerstvosti do Vášho života, sú pozitívne zmeny v byte. Preto som pre Vás pripravila kopec inšpirácie :

 

V mojom eBooku “9 TIPOV NA RÝCHLU A ORIGINÁLNU ZMENU BYTU”, ktorý si môžte stiahnuť zdarma, som zhrnula rôzne zaujímavé a originálne nápady, ktoré môžete použiť pri zariaďovaní, alebo zmene interiéru. Pomôže Vám zorientovať sa pri vyhľadávaní návodov a stránok so zaujímavými postupmi a radami. Poradí Vám, ako vniesť do Vášho bývania osobitosť. Dúfam, že vo Vás prebudí aj skrytý talent.

Pre skutočných nadšencov zariaďovania a tvorenia vlastného bývania mám pripravený krátky kurz ako sa pri zariaďovaní interiérov vyhnúť chybám, ktoré ako dizajnérka v domácnostiach vidím najčastejšie.

Ebook aj kurz sú zdarma a v nich som sa rozhodla zhrnúť dôležité rady pre všetkých amatérskych dizajnérov vlastného bývania.

 

Keďže som často nestíhala vybaviť všetkých záujemcov o návrhy a ozývali sa mi ženy s otázkami, ako si môžu samé navrhnúť domov, tak som vytvorila dnes už mnoho rokov obľúbený online kurz základov interiérového dizajnu. Je to kurz, v ktorom učím ženy, ako si zariadiť svoj domov ako dizajnér a nakresliť svoju vlastnú vizualizáciu úplne zdarma.

 

Tiež som vytvorila online kurz Ako rozbehnúť kariéru dizajnéra, v ktorom ukazujem moju cestu, ako som začala robiť toto povolanie, ako som začala podnikať a ako som si vytvorila fungujúcu a úspešnú firmu. Podporujem s radosťou ďalšie začínajúce dizajnérky, aby boli úspešné nielen v dizajne, ale aj v podnikaní.

 

Publikujem aj v časopisoch:

Magazín Top trendy v bývaní

Môj dom

Na weboch a portáloch

www.nabyvanie.sk

www.svet-velkych-holek.cz 

www.stehovanivkostce.cz

http://akcnezeny.sk/

http://blogr.cz/blog/slavkaramsova

 a najnovšie sa budem podieľať na príprave článkov pre nový internetový časopis.

 

Založila som na FB stránku venujúcu sa zaujímavostiam v interiérovom dizajne:

https://www.facebook.com/vitajtedoma

a FB skupinu s radami o zariaďovaní: Tvoríme si pohodový domov s dizajnérkou

https://www.facebook.com/groups/599907523514461

 

Budem rada, ak na stránku Facebooku zavítate a pridáte sa aj do skupiny. Nájdete si tam inšpiráciu a kopec praktických rád.

Ak sa vám niečo z toho páči, budem rada, ak budete túto stránku zdieľať aj svojim priateľom. Možno aj oni práve riešia nejaký problém so svojim bývaním.

 

10+ ROKOV SKÚSENOSTÍ

129+ SPOKOJNÝCH KLIENTOV

837+ ABSOLVENTOV KURZOV A WORKSHOPOV


ČO HOVORIA KLIENTI

Keď sme na pani dizajnérku dostali dobré odporúčanie, tak sme ju neváhali kontaktovať, lebo sme očakávali dobrú spoluprácu. A naozaj. Prebiehalo to profesionálne a veľmi priateľsky. Spolupráca s ňou nám priniesla radosť z nového bývania a novú skúsenosť do života. Nakoľko sme boli veľmi spokojní a bol to pre nás veľký prínos, odporučili sme jej prácu aj našim známym.
R.Cisár, Trnava
S p.Ramsovou spolupracujem a vždy očakávam rýchle riešenie a výstup vo forme vizualizácie, aby klient videl, ako bude jeho nábytok vyzerať. Pre mňa je spolupráca prínosná, keďže z mojich náčrtkov vznikajú skoro reálne vyzerajúce vizualizácie a moji klienti sú spokojní. Odporúčam túto službu každému môjmu klientovi.
Jaroslav BelicaBelint nábytok
Očakávala som nový pohľad na môj byt, čo sa aj splnilo. Tieto služby mi odporučila moja priateľka a ja som ich rada využila. Sedenia s pani dizajnérkou boli vždy príjemné. Na navrhnutých zmenách postupne pracujeme, pri každej zmene sa snažím na priestor pozerať jej očami a napodobniť jej prácu s ktorou sme boli spokojní. Určite budem doporučovať aj ďalším.
I.Jakubovská, Trnava
Pri objednaní služby som očakával vytvorenie 3D návrhu a prípadne odporučenie na dobrých živnostníkov, ktorý by rekonštruovali dom. Zastrešili ste okrem vyššie spomínaného aj manažment, objednávku, platenie, reporty prác, celú komunikáciu s dodávateľmi, elektrárňami... za relatívne lacný peniaz. Dostal som fantastický manažérsku a asistentskú podporu za prehľadne dohodnuté podmienky a následne reportované emailami, aby som si ich mohol kontrolovať. Prinieslo mi to obrovská úspora času, nervov a financií. Doporučujem každému kto je zaneprázdnený, plánuje robiť rekonštrukciu dodávateľskými prácami a chce to mať bezstarostne a efektívne zastrešené.
R. Gálik, Trnavaúzemný riaditeľ Fincentrum
Požiadali sme pani dizajnérku, aby nám trošku pomohla s dispozičným riešením domu, vyriešiť problém s tmavou izbou ktorú bolo treba presvetliť. S riešením a návrhmi sme boli veľmi spokojní . Aj vďaka nej sme zmenili rozloženie izieb. Určite budeme odporúčať 🙂
S. Miháliková, Dvorníky
Riešili sme podľa zadania vytvoriť v menšom priestore izbičku pre dvojičky s maximom úložného priestoru s vyvýšenými ale bezpečnými posteľami kedže su ešte malé a s tým aby mali pod postieľkami bunker. Realita sa stretla s očakavaním + nad rámec mame kreatívny priestor navyše a to, krásne stromy so zvieratkami , ktoré si môžeme dotvárať podľa ročného obdobia a variovať. Hotová izbička bude mať viacúčelová, tj bude tam miesto pre spánok, hranie, ukladanie hračiek a tvorenie 😉 Bola tu snaha vyjsť max v ústrety aj napriek tomu, ze sme počas vytvárania predstavy menili požiadavky, pani architektka bola vzdy ochotná a vždy hľadala možnosti ako "Ano".
M. Bajcarová, Hrubý Šúr