Dali by ste si túto farbu do bytu?

Trendom tohto roku je táto farba do interiéru – 16-1546 koralová.  Už polstoročie vyhlasuje spoločnosť Pantone farbu roka. Preferujú ju potom módni dizajnéri, grafici, výrobcovia rôznych spotrebných produktov, doplnkov, návrhári v interiérovom aj módnom dizajne.

Možno si poviete tak, ako ja:

módne trendy sa mňa netýkajú, ja si idem svoje.

Nuž ale je rozdiel, či je niečo módnym trendom, lebo si to obstarala susedina dcéra, (ktorá má naštudované všetky módne časopisy, tak vie čo práve letí), alebo o farbe roka rozhodnú odborníci. Ani odborník vás samozrejme presvedčiť nemusí, no ja poznám pár dôvodov, prečo tomuto koralovému trendu podľahnúť.

Čo vyhlásila viceprezidentka spoločnosti Pantone, Laurie Pressman?

 „Farba by mala zaručiť pocity komfortu, ktoré máme všetci radi. Zároveň sa práve táto farba snaží poukázať na problematiku úbytku života na našej planéte.“

Áno, presne  o tom to je– koral ako živočích už pomaličky mizne z morí. Aj našou zásluhou. Zásluhou ľudí. Preto aj takto treba dať prírodu do pozornosti. Hra so slovíčkami? Možno, ale život je fajn, ak je hravý.

www.pantone.com

Koralová vás nenechá chladným!

Prečo? Lebo je to teplá farba prehriata pozitívnou energiou. Skrátka koral. ?

Evokuje v nás pohodu na stredomorskej pláži. Kto sa nerád kochá úžasnou pestrosťou koralov so šnorchlom pod hladinou?

Koralová farba je známkou vkusu. V spoločnosti si určite všimnete dámu, ktorá má koralové pery, nechty, doplnky. Ak jej táto farba pristane, tak len podčiarkne jej eleganciu.

www.pantone.com

S čím ju doma zladiť?

Je to síce veľmi výrazná farba, ale môžete použiť aj jej jemnejšie odtiene. Bytové doplnky v tejto farbe dodajú „teplo domova“ aj takému priestoru, ktorý tvorí síce stále moderná, ale „studená“ kombinácia skla a kovu.

www.styleophileuk.com

 

Veľmi sa hodí skombinovať s modrou, fialovou, jemnou zelenou. S ružovými odtieňmi tvorí veľmi veselú a živú kombináciu. A kto sa bojí, nech ju kombinuje s bielou.

www.interiordesignerparadise.wordpress.com

interiordesignerparadise.wordpress.com

www.styleophileuk.com

www.styleophileuk.com

 

Minuloročnou farbou roka bola „Ultra violet“ – chladná, krásna, no silná a hoboká farba, ktorá „ovládne priestor“. Koralová ho zase doplní, podčiarkne a určite sa o nej nedá povedať, že by bola menej  nevýrazná.

Tým, že ju často zahliadneme aj v prírode, je pre náš zrak veľmi príjemná, hlavne ak ju vieme vhodne zladiť.  Veď príroda je ako vždy najmocnejšia inšpirátorka. Takže nebojte sa koralovej, poďte smelo do nej!

A že sa bojíte výraznejších farieb? Neviete ako ich správne kombinovať? Tak to sa môžete naučiť na kurze interiérového dizajnu pre obyčajných ľudí, ktorých baví zariaďovanie vlastného domova. Viac info nájdete aj tu. Začíname o pár dní.

Slávka Ramsová
Dizajnérka, zakladateľka Akadémie kreativity a dizajnu a lektorka. Pomáha ženám vytvárať krásne a harmonické domovy, alebo ich naučí, ako to dokážu aj samé.
Vytvorila pre ženy úspešný online kurz Interiérového dizajnu Je autorka kníh 13 tipov dizajnéra ako si vytvoriť krásny domov v ktorej Vám poradí, ako si sami vytvoríte svoj útulný a harmonický domov.
a pre budúce dizajnérky otvorila prémiové štúdium interiérového dizajnu. Jej príbeh si môžte prečítat tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.