Ako si priestor vyladiť na mieru

Častou chybou, ktorá sa v interiéri pri zariaďovaní môže stať je to, že sa nasťahujete do priestoru, ktorý je vybavený štandardne. To znamená, že nie je úplne prispôsobený vám a vašej rodine na mieru.

Častokrát sa stáva, že potom musíte riešiť pripojenie spotrebičov, lampičiek, počítača alebo iných drobných elektronických pomôcok a technológií improvizovane. Pri používaní teda musíte pristúpiť k tomu, že máte v miestnosti naťahané predlžovačky, lebo vám napríklad elektrické zásuvky nevyhovujú tak, ako to momentálne je. 

Môže sa stať, že pri rozmiestnení nábytku niektoré elektrické zásuvky nábytkom „založíte“ a odrazu sú za skriňou, za posteľou a tým pádom k ním nemáte dobrý prístup. Stáva sa to aj v tom prípade, ak v byte meníte starší nábytok za nový, ktorý má iné rozmery.

Ak ste sa rozhodli byt zrenovovať, napríklad po rokoch vymeniť kuchynskú linku alebo nábytok v detskej izbe, pretože deti vyrástli a chcú študentskú izbu a ak sa u vás dejú takéto zmeny priestoru a zariadenia, musíte tomu prispôsobiť aj elektrickú inštaláciu. To znamená, že umiestnenie niektorých vypínačov a zásuviek treba posunúť, ak si to vyžaduje situácia.

Stáva sa to hlavne pri výmene kuchynskej linky. Ak nová linka má iné rozloženie spotrebičov, prípadne ak linku zväčšujete, alebo obyčajnú staršiu kuchynskú linku z paneláku meníte za kuchynskú linku do tvaru L alebo do U, tak si to bude pravdepodobne vyžadovať aj prispôsobenie elektrických rozvodov. 

To znamená posunúť el. zásuvky a často aj vypínače, pretože napríklad premiestnime rúru do vysokej skrinky, alebo pridáme nejaké osvetlenie, led pásik a podobne.

Čiže toto je dosť častá chyba na ktorú sa zabúda alebo ktorú nemáme dobre premyslenú. Preto je vhodné premyslieť si umiestnenie skriniek a spotrebičov ešte pred  tým ako tam nasťahujeme nábytok, aby zmeny, ktoré budete potrebovať ste mohli realizovať a poriešiť. 

To obnáša zajednať termín pre elektrikára a aj maliara, lebo treba posunúť niektoré elektrické zásuvky alebo vypínače a potom stenu opraviť, začistiť a znova omaľovať. 

Až potom môžete sťahovať nový nábytok na miesto a tešiť sa z neho.

Slávka Ramsová
Dizajnérka, zakladateľka Akadémie kreativity a dizajnu a lektorka. Pomáha ženám vytvárať krásne a harmonické domovy, alebo ich naučí, ako to dokážu aj samé.
Vytvorila pre ženy úspešný online kurz Interiérového dizajnu Je autorka kníh 13 tipov dizajnéra ako si vytvoriť krásny domov v ktorej Vám poradí, ako si sami vytvoríte svoj útulný a harmonický domov.
a pre budúce dizajnérky otvorila prémiové štúdium interiérového dizajnu. Jej príbeh si môžte prečítat tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.