Akú farbu určili svetoví dizajnéri za farbu roka 2018?

7.12. mi pristal v e-mailovej schránke mail od firmy PANTONE, ktorá každoročne vyhlasuje tzv. farbu roka. Udáva tak farebný trend na nasledujúce obdobie ďalšieho roka.

zdroj obrázka

Ako asi viete, ja osobne nie som zástancom týchto trendov, lebo sú rýchlo pominuteľné, majú krátke obdobie módnosti a čas tak rýchlo letí. Sama mám radšej nestarnúcu klasiku. Ale aby ste boli v obraze, tak vedzte, že módnou a trendy farbou sa na rok 2018 má stať farba ULTRA VIOLET 18-3838.

zdroj obrázka

Je to hlboká tmavofialová farba nočnej oblohy, alebo farba fialiek, či farba mystiky a tajomna. V interiéri ju použijú iba veľmi odvážne povahy, ale ak chcete byť in, tak ju do vášho príbytku môžete prepašovať vo forme doplnkov, alebo drobného textilu.

 
zdroj obrázka                                                                                               zdroj obrázka

Táto farba bude kraľovať celý rok nielen interiérovému dizajnu, ale aj móde, kozmetickému priemyslu a grafickému dizajnu. Táto farba sa dosť ťažko kombinuje, ale firma PANTONE vždy prichádza aj s návrhom farebných paliet, ktoré sa k tejto farbe hodia a harmonizujú spolu.

Pre dizajnérov je špecifikácia farby takáto:

RGB – 95,75,139   alebo CMYK – 71,73,7,8

V každom prípade, ak chcete byť v trende, tak si môžete vianočnú výzdobu urobiť v tejto tajomnej a mystickej farebnosti.

zdroj obrázka                                                                                         zdroj obrázka

Viac informácií o tejto farbe roka 2018 a farebných paletách nájdete na stránkach firmy PANTONE:

https://www.pantone.com/color-of-the-year-2018-tools-for-designers

Ak by ste sa chceli naučiť lepšie pracovať s farbami a vedieť si ich do vlastného bývanie pekne navrhnúť a celé si to aj nakresliť, môžete absolvovať aj môj online kurz INTERIÉROVÉHO DIZAJNU, ktorý môžete teraz darovať aj ako darčekovú poukážku pre niekoho zo svojho okolia.

 

Pre viac informácií kliknite na záložku Kurz INTERIÉROVÉHO DIZAJNU

 

Slávka Ramsová
Dizajnérka, zakladateľka Akadémie kreativity a dizajnu a lektorka. Pomáha ženám vytvárať krásne a harmonické domovy, alebo ich naučí, ako to dokážu aj samé.
Vytvorila pre ženy úspešný online kurz Interiérového dizajnu Je autorka kníh 13 tipov dizajnéra ako si vytvoriť krásny domov v ktorej Vám poradí, ako si sami vytvoríte svoj útulný a harmonický domov.
a pre budúce dizajnérky otvorila prémiové štúdium interiérového dizajnu. Jej príbeh si môžte prečítat tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.