3 spôsoby ako použiť trendy farbu roku 2020 v interiéri

Kto ma poznáte viete, že nepreferujem v interiéri módne trendy, ale riešenia, ktoré korešpondujú s dušou a cítením klienta. Takže nikdy nebudem klientovi ponúkať do interiéru trendovú farbu, len preto, že je to módna farba roka 2020.

Ak mu ju ponúknem a navrhnem, tak vždy len preto, že je to farba, ktorú má klient rád a bude sa v interiéri s takouto farbou cítiť dobre.

Ale aby ste mali prehľad a vedeli, čo podľa najnovších trendov práve „fičí“, tak som spísala tento článok.

Každý rok vyhlasuje tzv. farbu roka Pantone Color Institut (www.pantone .com) a táto farba potom určuje trendy a od toho odvedené farebné palety, ktoré by mali byť „in“.

Tento rok je farbou roka vyhlásená klasická modrá – PANTONE 19-4052 Classic Blue.

Táto farba je elegantná a prezentuje stabilitu a pokoj. Je upokojujúca a v interiéri nám pomáha sústrediť sa, ukľudňuje a harmonizuje myšlienky.

Vzbudzuje dôveryhodnosť a preto sa veľmi často používa ako firemná farba, alebo farba v logu rôznych firiem, alebo politických strán.

Pokiaľ máte túto farbu radi a chcete ju mať v interiéri, môžete ju použiť rozne:

3.vymaľujte touto farbou jednu stenu interiéru

Ak chcete zvýrazniť jednu stenu v interiéri a urobiť ho zaujímavým, vymaľujte jednu stenu práve touto farbou.

Hocaký nábytok zvolíte, bude s touto farbou ladiť. Môže to byť biely nábytok, šedý, čierny, rôzne hnedé odtiene drevodekoru, ale veľmi pekne pôsobí aj v kombinácii s medenou, alebo zlatou farbou.

zdroj: meccinteriors.com

zdroj:centsationalstyle.com

2. kúpte si nábytok v tejto farbe

Vyberte si sedačku, alebo skriny v tejto farbe. Samozrejme, potom musíte celý interiér farebne zladiť. Tipy na využitie modrej v interiéri nájdete aj na portáli inspiri.

zdroj:byvaniehrou.sk
zdroj:grundig.com

3. vyberte si doplnky v tejto farbe

Pokiaľ chcete mať interiér, ktorý ľahko obmeníte, tak si vyberte neutrálny základ a v tejto farbe iba doplnky. Ak budete chcieť neskôr interiér farebne zmeniť, stačí vymeniť farbu doplnkov a budete mať v interiéri veľkú zmenu.

zdroj:liparian.co

S akými farbami sa dá farba roka kombinovať?

Ponúkam vám štyri farebné palety, na ktorých vidíte nielen farebné odtiene s ktorými môžete modrú farbu kombinovať, ale vpravo máte aj farebné palety v pomere, koľko ktorej farby sa spolu v interiéri hodí nakombinovať.

Ako to vyzerá v skutočnosti?

Ďalšou možnosťou je kombinácia so šedou a čiernou, ktorá vyzerá veľmi elegantne. Je vhodné voliť doplnky v zlatej, medenej farbe, alebo doplnky z dreva.

zdroj:nika interiors

Veľmi príjemne pôsobí kombinácia modrej a bielej. Vzbudzuje pocit kľudu a bezpečia.

zdroj:i.pinimg.com

A teraz jeden príklad kombinácie modrej a žltej. Táto kombinácia je veľmi kontrastná a výrazná, preto sa nehodí pre každého.

zdroj:relire.com

Ako správne kombinovať farby?

To sa môžete naučiť a vyskúšať si aj v minikurze Ako ladiť farby v interiéri.

Pokiaľ neviete farby dobre skombinovať, požiadajte o pomoc a konzultáciu odborníka, alebo sa inšpirujte na stránkach interiérových dizajnérov.

Slávka Ramsová
Dizajnérka, zakladateľka Akadémie kreativity a dizajnu a lektorka. Pomáha ženám vytvárať krásne a harmonické domovy, alebo ich naučí, ako to dokážu aj samé.
Vytvorila pre ženy úspešný online kurz Interiérového dizajnu Je autorka kníh 13 tipov dizajnéra ako si vytvoriť krásny domov v ktorej Vám poradí, ako si sami vytvoríte svoj útulný a harmonický domov.
a pre budúce dizajnérky otvorila prémiové štúdium interiérového dizajnu. Jej príbeh si môžte prečítat tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.