Prečo je MOODBOARD obľúbená pomôcka dizajnérov

a ako vám pomôže?

Určite všetci poznáte ten úžasný pocit, Keď sa chystáte zariaďovať. Domček, alebo byt je skoro hotový, alebo idete po rokoch meniť nábytok a už sa na to veľmi tešíte.

Je to fajn, až kým nezačnete s výberom. Pozeráte inšpiratívne obrázky, katalógy, stránky na internete a páči sa vám kopec vecí.

Potom začnete túru po obchodoch. Podlahy, dvere, dlažby, nábytok, koberce, závesy, farby stien…… Fúúúha, začína sa vám točiť hlava.

Je toho toľko krásneho a vy si odrazu neviete vybrať. Páčilo sa vám niečo v jednom obchode, ale aj v druhom. Páčili sa vám asi 3 druhy podláh, ale ktorá bude najlepšia k nábytku?

A nábytok vo farbe dreva bude ladiť k podlahe, alebo vyberiem radšej jednofarebný? Hmmm… ok, biely vyzerá super, ale mám bielu stenu, tak to bude ako v nemocnici, tak akú farbu vybrať?

Alebo vyberiem tapetu. V tom obchode majú prekrásne katalógy. No ok, ale hodí sa to potom zase k podlahe? Nebude sa to s tým drevom biť?

Ježiš mária, to je teda fuška!

Po niekoľkých dňoch výberu, po nekonečných hodinách v obchodoch, si doma vyložíte boľavé nohy a začínate podliehať zúfalstvu.

Partner už ďalšie nákupy s vami odmieta absolvovať a vy sa cítite totálne stratená. Premýšľate čo ďalej. Risknúť nákup, alebo sa s niekým poradiť?

Napísať do internetovej skupiny, kde vám radia cudzí ľudia, ktorí o vás nič nevedia, alebo si objednať dizajnéra, ktorý vám to dá celé dokopy?

To je ešte ten lepší prípad.

Často ma totiž oslovujú klientky, ktoré už nákupy urobili, nábytok a doplnky majú doma a keď to vidia celé pokope v jednej miestnosti, tak sú smutné a nešťastné, že to vôbec nevyzerá tak úžasne, ako to videli nastajlované na obrázkoch. Nejako to spolu celé neladí.

Tak čo teraz?

Tomuto celému problému sa môžete vyhnúť, ak sa naučíte používať dizajnérsku pomôcku.

Je to MOODBOARD a je to vlastne taký váš plán, váš kompas, akou cestou sa pri výbere a nákupoch vydať.

Je to vlastne taká koláž, vzorkovník, visionbord, ktorý vám hneď ukáže, či vybraté materiály a nábytok spolu ladia, či sa k sebe hodia a či tvoria harmonický celok.

Ešte pred nákupmi môžete v ňom meniť farby, vybraté nábytky, doplnky a vytvoriť si tak viacero variant, medzi ktorými sa potom ľahšie rozhodnete.

Potom už stačí zájsť do konkrétneho obchodu a už len nakúpiť. Bez pochybností, bez zbytočného hľadania, váhania a s ušetrenými nohami, nervami a časom. A spokojný bude aj váš partner.

A ako sa taký MOODBOARD tvorí?

Ako sa správne používa? Aké zásady pri tom platia? Aké aplikácie na to môžete využiť? A ako ho reálne použijete?

To všetko sa môžete dozvedieť na 5 dňovom kurze zdarma

Vytvor svoj MOODBOARD s ľahkosťou profíka,

ktorý začíname v pondelok 6.9.2021 a na ktorý sa môžete teraz bezplatne registrovať.

Ak vás téma zaujíma a chcete sa dozvedieť o kurze zdarma viac, chcete sa naučiť vytvárať svoj Moodboard, tak viac info nájdete tu:

Slávka Ramsová
Dizajnérka, zakladateľka Akadémie kreativity a dizajnu a lektorka. Pomáha ženám vytvárať krásne a harmonické domovy, alebo ich naučí, ako to dokážu aj samé.
Vytvorila pre ženy úspešný online kurz Interiérového dizajnu Je autorka kníh 13 tipov dizajnéra ako si vytvoriť krásny domov v ktorej Vám poradí, ako si sami vytvoríte svoj útulný a harmonický domov.
a pre budúce dizajnérky otvorila prémiové štúdium interiérového dizajnu. Jej príbeh si môžte prečítat tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.