Čo sa naučíte na workshope?

Ako sa stať dizajnérom vlastného domova?

Mnohí ste v situácii, že ste dizajnérom svojho domova. Preto, že vás to baví. Alebo preto, že vás ani nenapadlo osloviť dizajnéra. Baví vás vyberať nábytok a predstavovať si, ako to bude pekne vyzerať, keď to bude hotové.

A často sa stane, že pod ťarchou rozhodnutí, neustáleho porovnávanie, čo bude lepšie, čo sa kam viac hodí, akú farbu vybrať a či tapetu, alebo stierku, tak sa mnohí z vás začnú strácať.

A potom sa najľahšie urobia chyby. Chcete to mať už rýchle hotové, chcete sa čo najskôr sťahovať a tak proste urobíte kompromisy, ktoré neskôr ľutujete a prerábate. Poznáte to však?

Materiálov, farieb, nábytkov je veľmi veľa a vybrať len jeden je niekedy veľmi ťažké.

Mnohí však ani netušia, že dizajn nie je len o výbere farby a nábytku. To je už tá nadstavba. Najprv sa musia položiť pevné základy a tie sú amatérom práve skryté. Je to dobre premyslený pôdorys nehnuteľnosti, potom jeho pôdorysné 2D riešenie a nakoniec správna ergonómia.

Až potom prichádza výber farieb a materiálov. A tam sa zase použiva tzv. moodboard a tiež vzorkovník, z ktorého sa vytvorí konečný konncepti interiéru.

Takže na workshope si o tomto povieme konkrétne rady a toto všetko si vyskúšame navrhnúť. Každú informáciu si hneď skúsite aj v praxi.

Preto budete potrebovať ceruzu, nožničky a lepidlo. Budeme tvoriť a navrhovať a hrať sa s informáciami, ktoré odo mňa dostanete.

Všetko vám musí dávať zmysel. Musíte pochopiť, že dobre navrhnutý a zariadený interiér nie je len o kráse. Takýto interiér musí byť hlavne funkčný, ergonomický a praktický.

Aby sa tam dobre bývalo nízkemu, alebo vysokému človeku, aby ste mali v kuchyni všetko poruke, aby detičky mali v izbičkách vždy poriadok, lebo sa im bude ľahko upratovať, aby drahý hodil veci pri prezliekaní ihneď do koša na špinavé prádlo a nemuseli ste jeho ponožky zbierať po byte 😉

Zistíte prečo:

  • je dobré pozrieť sa pred zariaďovaním do svojho šatníka
  • ako na nás farby podvedome a nenápadne, ale o to silnejšie pôsobia
  • ako môže dobrý/zlý pôdorys vylepšiť život, alebo ho skomplikovať
  • ako si urobiť jednoduchý moodboard, tzv. svoj kompas, ktorý vám pomôže pri každom rozhodovaní
  • aké finty používa dizajnér pri zariaďovaní
  • aké chyby môžu zničiť dizajn aj najdrahšieho nábytku
  • ako si zdarma nakresliť vizualizáciu
  • a budete sa môcť poradiť s dizajnérkou o svojom konkrétnom probléme alebo otázkach

V dobre navrhnutom interiéri sa aj dobre býva

A o tom ten dizajn je. Samozrejme nezabudneme ani na krásu. Každá účastníčka si urobí test na svoj štýl a vytvorí si svoju farebnú paletu.

Podľa nej už v každom obchode veľmi jednoducho rozhodne, čo sa jej do bytu hodí a čo nie.

Na workshope sa proste budeme hodne rozprávať, baviť, tvoriť a pri tom sa budeme učiť. Ako vytvoriť ten svoj útulný domov.

Pridala som tam kopec skvelých kreatívnych úloh.

A poobede si ukážeme ako sa tvorí vizualizácia jednoducho a zdarma.

Video-návod so základmi kreslenia si odnesiete na CD-čku, takže si to môžete skúšať aj doma a vytvoriť si tak hocikedy vlastnú vizualizáciu.

Na konci má každá z vás možnosť ešte skonzultovať svoje otázky priamo s dizajnérkou,

takže dostanete usmernenie, alebo radu, či návod priamo od dizajnéra. Stačí ak si prinesiete pôdorys s rozmermi, fotky interiéru a popis problému, alebo svoju otázku. Jednoduché rady zodpoviem hneď, tie zložitejšie vám pošlem o pár dní do e-mailu.

Medzitým si dáme kávičku, ovocie aj obed.

Takže je to príjemne strávený deň v kruhu žien. Popritom sa vzdelávate a učíte sa, ako si vytvárať okolo seba krásu a harmóniu tak, aby ste sa domov vždy tešili.

Všetky dôležité informácie, ktoré dostanete si odnesiete domov, lebo podklady odo mňa dostanete a môžete sa k nim neustále vracať. Jediné čo si treba priniesť je dobrá nálada, nožnice, lepidlo a ceruzu, poprípade farbičky.

Všetko ostatné bude pripravené. Budem sa na vás tešiť. Aby som sa vám mohla venovať, je počet miest obmedzený. Už ste zaregistrovaná?

Všetky informácie nájdete tu: https://slavkaramsova.sk/workshopy/stan-sa-dizajnerom-vlastneho-domova-1den-vzor/

Slávka Ramsová
Dizajnérka, zakladateľka Akadémie kreativity a dizajnu a lektorka. Pomáha ženám vytvárať krásne a harmonické domovy, alebo ich naučí, ako to dokážu aj samé.
Vytvorila pre ženy úspešný online kurz Interiérového dizajnu Je autorka kníh 13 tipov dizajnéra ako si vytvoriť krásny domov v ktorej Vám poradí, ako si sami vytvoríte svoj útulný a harmonický domov.
a pre budúce dizajnérky otvorila prémiové štúdium interiérového dizajnu. Jej príbeh si môžte prečítat tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.