Zvládnuť to sami, či s dizajnérom? Existuje riešenie.

Čo je lepšie? Zariaďovať byt s dizajnérom, alebo ísť do toho sami a obrať sa o to potešenie vyberať a nakupovať krásny nábytok a doplnky? Pre kreatívne ženy je to ťažká otázka, lebo zariaďovanie svojho domova milujú. Patríte k nim? Viete, že vám môže pomôcť online kurz?

Ste kreatívna?

Zariaďujete svoj byt s nadšením? V predstavách  si už maľujete tú krásnu obývačku, vyberáte sedačku a túžite si už čo najskôr vypiť kávu v pohodlnom kresielku o ktorom už dlho snívate?

Tak potom asi služby dizajnéra nechcete. Radšej sa so svojim bývaním pohráte sama.

Pomoc dizajnéra je veľmi dobrá, lebo často sa na určitých detailoch zaseknete. Alebo sa neviete presne rozhodnúť pri výbere, hlavne ak sa vám v obchode páči viac materiálov. Ktorý teda vybrať? Vtedy je fajn môcť sa porozprávať s odborníkom. Ukázať mu možnosti a dať si poradiť. Hlavne ak vás zariaďovanie nebaví, nemáte čas a nie je to práve „vaše hobby“.

Pokiaľ vás to však baví a máte talent, tak si zariaďovanie určite užívate. Aj keď je to drina.

Zariaďovanie domova je často beh na dlhé trate a občas sme aj pri najlepšej vôli z toho unavené.

Vyberanie materiálov, ladenie farieb a nákup nábytku, alebo jeho návrh pre stolára vás môže často celkom pekne vyčerpať. Ak sa k tomu pridajú aj malé deti, náročná práca a rôzne iné starosti, je toho naozaj na každú ženu dosť.

Vtedy je fajn zveriť svoje bývanie odborníkom.

Ale poznám ženy, ktoré práve táto činnosť napĺňa energiou a nesmierne ich to baví. Kľudne pobehajú množstvo obchodov a hľadajú na internete, až kým nenájdu to, čo majú vysnívané vo svojej hlave. Často koketujú aj s myšlienkou, že takáto práca by ich úžasne bavila.

Ale občas narazia na iné starosti.

Nevedia sa dohodnúť s partnerom. Veľa krát je to len o komunikácii a o tom, že jeden vo vzťahu je kreatívny a má perfektnú predstavivosť a fantáziu a ten druhý radšej vymuruje dve steny, ako by mal chodiť po obchodoch a rozhodovať sa medzi rôznymi typmi nábytku.

Vtedy je dobré, ak to, čo máte vo svojej hlave, viete presne svojmu partnerovi ukázať na papieri. Ale ako, keď nie ste technický tip a ceruzku ste mali naposledy v ruke v škôlke? No tak, že si to nakreslíte, ukážete mu vzorky materiálov a nábytku v koláži akú robia dizajnéri. Alebo mu rovno ukážete 3D návrh. Naučiť sa to nie je až také ťažké.

A hneď je všetko jasné aj partnerovi a rozhodnutie je ľahšie.

Práca absolventky kurzu

No a čo majú robiť ženy, ktoré šperkovanie svojho domova baví, ale boja sa technických zručností a majú pocit, že nemajú predstavivosť? Veľa z nás si totiž o sebe myslí v súvislosti s technikou, počítačmi a softwérom, že sme „blondíny“ (dúfam, že sa blondínky teraz neurazia) 🙂

Aj na to existuje recept.

Na internete existuje veľa aplikácií, ktoré vám pomôžu. Stačí ísť na konkrétne stránky a tam si pár klikmi zadať požadované farby a materiály. Zdarma. V jednoduchej vizualizácii, ktorá je tam už predpripravená. A hneď vidíte, či sa k sebe hodia. Nemusíte ani nič zložité kresliť. Aké jednoduché!

Práca absolventky kurzu

Kto ale chce, môže sa pohrať aj s inými programami. Tiež sú zdarma a pekne si v nich nakreslíte svoje predstavy. A hneď vidíte, či sa tam zmestí skriňa, či nebude farba podlahy veľmi tmavá, alebo koľko priestoru vlastne po rozložení nábytku ostane. A vidíte to vy, aj partner a dokonca to môžete ukázať aj majstrom a presne vysvetliť, čo potrebujete doma vylepšiť.

Úloha účastníčky kurzu

 

Zdá sa to zložité? Ale nie je.

Stačí mať chuť učiť sa nové veci a hlavne nájsť si na svoje hobby čas.

Aj technický nevedko si poradí, ak mu niekto presne ukáže čo robiť, kam kliknúť a ako pokračovať.

A práve pre tieto ženy vznikol úspešný online kurz interiérového dizajnu, ktorým prešlo už viac ako sto žien a aj pár mužov.  Keďže ma oslovovalo stále viac žien, ktoré mali otázky ako to robím, aké sú technické možnosti, aké programy využívať, kde si dokážu vytvoriť koláž, či existujú na to programy zdarma a tak ďalej… Otázok bolo vždy veľmi veľa.

Nechceli chodiť každú sobotu celý rok na kurz pre profesionálnych dizajnérov a zaplatiť veľké peniaze. Potrebovali sa to naučiť rýchlo a najradšej z domu. A toto všetko je teraz možné.

Môžete byť v anglicku, či v Prešove, môžete byť na materskej, alebo chodiť na zmeny, kurz študujete vtedy, keď si na to vyhradíte čas, kľudne aj v utorok ráno a kľudne aj vo vlastnej kuchyni.

A to je to tá tretia možnosť, takéto je riešenie:

Urobiť si online kurz zariaďovania a zariadiť si svoj byt sama ako profík. Užiť si to a investovať do seba a do svojej záľuby.

Kurz som vytvorila sama, na základe svojich skúseností z praxe dizajnéra. Začíname už o pár dní a tento rok je to posledný kurz. Na ďalší si musíte počkať až o rok 🙂 Ak by ste chceli vedieť o kurze viac, informácie nájdete na linku:

On-line kurz dizajnér interiéru

 

 

Slávka Ramsová
Dizajnérka, zakladateľka Akadémie kreativity a dizajnu a lektorka. Pomáha ženám vytvárať krásne a harmonické domovy, alebo ich naučí, ako to dokážu aj samé.
Vytvorila pre ženy úspešný online kurz Interiérového dizajnu Je autorka kníh 13 tipov dizajnéra ako si vytvoriť krásny domov v ktorej Vám poradí, ako si sami vytvoríte svoj útulný a harmonický domov.
a pre budúce dizajnérky otvorila prémiové štúdium interiérového dizajnu. Jej príbeh si môžte prečítat tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.