Zmena života pomocou FENG SHUI ? To fakt?

 

Ruku na srdce, kto z vás by nebol rád, ak by existoval zázračný recept na zmenu života k lepšiemu.

Šmahom ruky sa zbaviť problémov, starostí, získať viac peňazí, novú lásku, spokojnú rodinu. Myslíte že to je utópia? Čo ak poznám riešenie? Nie je to Arabelin prsteň, že jediným otočením sa všetko bez nášho príčinenia zlepší. To nie, ale mám vyskúšané, že ak sa sami snažíme a podporíme  to aj prvkami umenia FENG SHUI, naozaj sa môžu začať diať výrazné zmeny k lepšiemu.

Kto už zariaďoval byt, alebo dom určite pozná aj niektoré porekadlá a príslovia, ktoré sa v našej kultúre tradujú storočia. Napríklad: „hosť do domu – boh do domu“, alebo „spať s nohami oproti dverám prináša chorobu a smrť“, alebo „v dome kde sú rozkvitnuté okná, šťastie prebýva“, či „hojnosť na stole, znamená hojnosť v stodole“ a mnoho iných…

Ako správny dizajnér som sa časom začala zaujímať aj o čínske umenie FENG SHUI, lebo pracuje s energiami domu a dokáže upraviť v interiéry atmosféru a správnym naladením dokáže podporiť obyvateľov aj v iných oblastiach ich života.

Popri tom som si všimla, že mnoho zásad  čínskych majstrov je veľmi podobných tým našim slovenským, ktoré poznáme od našich babičiek.

A keďže vieme, že naše babičky boli múdre a nevraveli veci, čo nemali overené, tak je nám jasné, že niečo na tom bude.

A kto to naozaj pochopil, vyskúšal a zmeny v byte aj správne urobil, musel poznať, že to funguje.

Nestačí však zobrať prvý návod a podľa neho rozostaviť doma sošky, zvončeky a fontánky. To určite nefunguje.

Prečo? Najprv treba pochopiť, že toto umenie pracuje s energiou, ktorá je všade okolo nás. Každý prírodný živel, dokonca aj miesto kde nehnuteľnosť stojí, má svoju energiu. Preto sa aj voľakedy miestam, kde mali stáť chrámy či kostoly, venovala pred stavbou veľká pozornosť. Dnes sa už s prácou s energiami stretávame len pri práci prútikára, ak chceme na záhrade nájsť najlepšie miesto na kopanie studne.

Ak dokážeme prúdenie energie využiť vo svoj prospech, usmerniť ho tak, že  posilňuje nás aj náš domov, môžeme zažiť veľké prekvapenie.

Odrazu všetko, čo doteraz viazlo sa nám začne hýbať správnym smerom, tam, kde sme vyvíjali obrovskú snahu bez vhodnej odozvy, sa to ako šibnutím prútika pohne správnym smerom a tam, kde sme sa už cítili vyčerpaní a vysilení, odrazu nachádzame nové možnosti a príležitosti. Ako je to možné?

Jednoducho nasmerujeme energiu v našom dome do miest, kde predtým stagnovala a naopak, pribrzdíme ju v miestach, kde pôsobila príliš silne, prúdila príliš rýchlo, až tak, že nám to nebolo na prospech, ale skôr škodilo.

Takýmto vyvážením energie dokážeme dosiahnuť pozitívne zmeny v rodinných vzťahoch, v prílive financií do rodinného rozpočtu aj v kariére alebo láske.

Pokiaľ by to nefungovalo, verte, že toto umenie by nepretrvalo tisícročia a nedostalo sa z Ázie až k nám do konzumnej západnej spoločnosti. Využíva ho vo svoj prospech aj množstvo slávnych a vážených ľudí, podnikateľov aj hviezd. Určite  by ho verejne nepropagovali a neodporúčali, ak by neboli presvedčení, že funguje. Prišli by totiž o svoje meno a boli by za bláznov.

Toto umenie využíva pre podporu svojho byznisu aj jeden z najkontroverznejších amerických prezidentov – Donald Trump,

ktorý je známy svojim obrovským majetkom. Každý svoj projekt si pred realizáciou dá zhodnotiť majstrom tohto učenia a veľmi dbá na ich pripomienky. Dokonca sa povráva, že po nástupe do svojho úradu, čaká biely dom vo Washingtone vyladenie priestoru podľa zásad Feng Shui, aby pozitívne podporovalo úlohy a ciele prezidenta a vlády.

Toto umenie čínsky majstri študujú roky. Dá sa použiť nielen na domy, ale na hocijakú oblasť života. Musí sa ale správne pochopiť a použiť.

Občas sa vám stane, že čím viac o ňom čítate, tým máte z toho väčší zmätok a viac otázok.

Je to preto, lebo toto umenie má viacero smerov, alebo škôl. Sú navzájom rovnocenné, ale dôležité je nemiešať ich medzi sebou. Ak postupujute podľa Bagua, tak sa tohto smeru držte a nekomplikujte si to svetovými smermi, či tvarmi. Vyberte si jeden smer, jednu školu a podľa nej postupujte až do konca.

Vyberajte intuitívne to, čo vás najviac priťahuje. To je pre vás to správne.

Občas aj napriek mnohým knihám, ktoré ste preštudovali prídete k problému, ktorý sa týka vášho vlastného pôdorysu a v knihách sa nespomína, alebo nastane dilema že v malom panelákovom byte nemôžete uložiť posteľ podľa odporúčania a nemôžete ju ani dať inak. Čo teraz?

Alebo chcete mať energiu u seba doma v poriadku ale nepáčia sa vám čínske doplnky na nápravu (sošky, zvonkohry, symboly). Aj tu existuje riešenie. Byt sa dá vyladiť aj bez použitia týchto čínskych doplnkov. Treba len trošku porozmýšľať a miesto tradičných ázijských dekorácií použiť náhradné riešenia s farebnými alebo materiálovo vhodnými doplnkami, ktoré sa hodia do moderného bytu. Hodne veľa sa dá urobiť aj so živými kvetmi.

Preto je dobré sa občas obrátiť s otázkou na odborníka. Radšej si nechať poradiť, ako niečo nechtiac pokaziť.

Keď som pred pár rokmi začínala podnikať, tak som sa naučila jednu veľmi dobrú lekciu. Že ak chcem byť úspešná, treba sa odlíšiť a dať klientom riešenie na ich trápenie.

Zároveň vo svojich službách by som mala mať niečo naviac, nejakú esenciu, ktorá ľudí priťahuje a vďaka ktorej sú práve moje služby jedinečné. A tak hľadám nové prístupy a nápady, ktoré by sa vám mohli páčiť. Jedným z nich je poriadanie živých akcií, čo veľké interiérové štúdia nerobia. 

Preto by som vás dnes chcela upozorniť na možnosť zúčastniť sa skvelého dvojdňového workshopu „FENG SHUI U VÁS DOMA,

ktorý poriadam s profesionálnou konzultantkou tohto umenia Slavomírou Harcegovou 18-19.2.2017 v Trnave. Akcia je výnimočná tým, že počet účastníkov je obmedzený, lebo okrem teórie kde sa naučíte, ako to s tým Feng Shui naozaj je, budete mať možnosť skonzultovať svoj pôdorys priamo s dizajnérkou aj konzultantkou a vyriešiť všetky zádrhele a otázky, ktoré máte a na ktoré ste v knihách nenašli odpoveď.

Ak chcete o tejto akcii vedieť viac, kliknite sem

AKCIA18-19,2,TT

 

a zistite ako vám tento workshop môže zmeniť život.

A ak svoj život chcete ozaj začať meniť, neváhajte a registrujte sa, už ostáva len pár dní a počet miest je obmedzený.

tlacitko-reg-na-workshop

Budeme sa tešiť na spoločné stretnutie.

 

Slávka Ramsová
Dizajnérka, zakladateľka Akadémie kreativity a dizajnu a lektorka. Pomáha ženám vytvárať krásne a harmonické domovy, alebo ich naučí, ako to dokážu aj samé.
Vytvorila pre ženy úspešný online kurz Interiérového dizajnu Je autorka kníh 13 tipov dizajnéra ako si vytvoriť krásny domov v ktorej Vám poradí, ako si sami vytvoríte svoj útulný a harmonický domov.
a pre budúce dizajnérky otvorila prémiové štúdium interiérového dizajnu. Jej príbeh si môžte prečítat tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.