Sú služby dizajnéra len pre bohatých?

Sú služby dizajnéra len pre bohatých?  Často sa stretávam s názorom, že objednať si služby dizajnéra je len módny výstrelok, pre ľudí, čo už nevedia čo „od dobroty“. Veď naši rodičia si v pohode zariaďovali vždy sami, nik im do toho nekecal a žilo sa.

Čo si o tom myslíte?

Vo svojom povolaní často navštevujem byty a rodinné domy a verte mi, tak ako vidím krásu a harmóniu, tak vidím aj interiéry, kde za svet neviem pochopiť, ako tam môžu majitelia vydržať.

Krikľavé farby, vzory bez  ladu a skladu, zariadené v štýle „nekúp to, keď to bolo za takú dobrú cenu“ 🙂 mi často vyrážajú dych. Preto by mala byť táto služba čo najdostupnejšia, lebo naše okolie nás veľmi ovplyvňuje a je dôležité, aby sme sa cítili doma príjemne.

Svet okolo nás na nás pôsobí hlavne na podvedomej úrovni, ale to neznamená, že toto pôsobenie neexistuje, alebo to nefunguje. Práve naopak. Vzájomná súvislosť medzi tým kde žijeme a ako sa cítime je veľmi silná, len civilizácia nás už tak ovplyvnila, že naše inštinkty sme zatlačili do úzadia a tieto energie si neuvedomujeme.

Pred nedávnom som zverejnila článok s príbehom, ako jedna žena začala po krôčikoch meniť svoj byt. Zo začiatku to boli malé zmeny (rozkvitnutý kvet, nový obrus…) to jej však dodalo toľko energie a radosti, že pokračovala a o rok vyzeral jej domov úplne inak.

Dokonca sa nezastavila pri byte, ale keď bola už v zmenách taká rozbehnutá, tak zmenila aj svoj šatník, začala sa o seba viac starať a celá „rozkvitla“.

A to je len jeden príklad. Sami dobre viete, ako vás vie zakaždým doma rozladiť pohľad na nekvalitne položenú dlažbu, alebo fľaky na stene a podobne. Často si to ani neuvedomujeme, ale prebehne nám pri tom hlavou myšlienka: „ach bože toho majstra by som zabila“, alebo „môj muž je hrozný, kedy to konečne vymaľuje?“.

A už máte v hlave negatívnu myšlienku, ktorá vás rozladí a môže vám pokaziť ráno, alebo deň. Ak takto premýšľate denne, môže sa stať, že keď budete v strese, oveľa ľahšie vybuchnete a s manželom sa pohádate. Inokedy by ste si na nedostatok ani nespomenuli, ale váš byt vám to pripomína každý deň a tak sa nakoniec s manželom pohádate a vyčítate mu, že mu je práca prednejšia ako rodina.

Je vám to povedomé? Ak nie, tak vám gratulujem. Ak áno, treba to rýchlo zmeniť.

A ako je to s tými bohatými ľuďmi?

Ja si vôbec nemyslím, že je to rozmar bohatých. Nie každý má totiž cítenie na kombináciu farieb, nie každý má predstavivosť a nie každý má čas behať po obchodoch, listovať v katalógoch a hľadať v záplave ponuky na trhu to svoje vysnívané.

Je to pomerne nová služba v našich zemepisných šírkach, ale služba dizajnéra nie je len o kráse. Pomôže vám ujasniť myšlienky, uvedomiť si čo vás baví, čo vás trápi a čo potrebujete k životu. A hlavne:

môže vám ušetriť kopec peňazí.

S jeho službami je bývanie nielen krásne zladené a šité na mieru rodine, ale vyhnete sa chybám, ktoré vás môzu stáť peniaze. Ak prerábate živelne, bez presného plánu, tak sa ľahko stane, že zabudnete na niektoré veci pri rekonštrukcii a potom musíte znovu sekať, alebo neskôr naťahovať predlžovačky, roky banujete, že ste neposunuli dvere, alebo stenu, či kúpite nábytok, ktorý nakoniec dáte svokre, lebo sa vám aj tak nehodí.

Pri využití služieb odborníka, si tieto starosti ušetríte. A s tým ušetríte aj kopec nervov a peňazí.

To čo by ste dali do prerábania chýb, investujete hneď na začiatku do tejto služby a vyplynú vám z toho samé výhody:

  • ujasníte si svoje plány a sny
  • do detailu dopredu naplánujete celý byt alebo dom
  • dostanete odborný pohľa na pôdorysné možnosti vašej nehnuteľnosti a jej najlepšie využitie
  • na vizualizácii uvidíte svoje bývanie ešte predtým ako v skutočnosti začnete a všetky zmeny budú bezbolestné a jednoduché, lebo sa dejú v počítači
  • ušetríte čas, peniaze, nervy aj prácu majstrov

Existuje veľa ľudí, ktorí majú interiérový dizajn ako koníček. Je to krásna záľuba. Títo ľudia radi hľadajú po obchodoch, vyberajú a kombinujú, radi kreslia a vymýšľajú ako by ich domov mal vyzerať.

Sú ale aj ľudia, ktorých táto zdĺhavá cesta nebaví, nemajú na to vlohy, alebo proste ich tlačí čas. A títo sa zveria do rúk dizajnéra.

Ak sleduješ rôzne relácie o prerábaní bytov, ak ťa štúdium dizajnu zaujíma, alebo dokonca študuješ, alebo si už skončila, chcela by si sa aj ty tomuto povolaniu venovať, tak už nemusíš tápať ako správne začať. Ja som si tú cestu už prešla a keďže ma veľmi často oslovujú ženy, ktoré by túto prácu chceli robiť, tak som vytvorila unikátny online kurz, ktorý dokáže pomôcť práve začínajúcim dizajnérkam.

Je to pohodlné riešenie, lebo sa naučíš všetko, čo musí vedieť každý začínajúci podnikateľ a pri tom sedíš doma v pohodlí svojej obývačky, nemusíš do školy cestovať v presne určený čas, študuješ, kedy to vyhovuje tebe.

Ak máš o túto záujem, prečíta si o kurze Ako sa stať interiérovým dizajnérom viac:

Ak nevieš ako začať, čo všetko táto práca obnáša, či ťa to uživí, ako to vlastne funguje, koľko peňazí treba na rozbeh, či pracovať z domu, alebo si prenajať kanceláriu, kde hľadať klientov, ako sa prezentovať a robiť reklamu…. a mnoho iných dôležitých vecí na začiatok, tak práve to sa tu všetko naučíš.

Je úžasné mať prácu, z ktorej si netreba brať dovolenku. <3

Slávka Ramsová
Dizajnérka, zakladateľka Akadémie kreativity a dizajnu a lektorka. Pomáha ženám vytvárať krásne a harmonické domovy, alebo ich naučí, ako to dokážu aj samé.
Vytvorila pre ženy úspešný online kurz Interiérového dizajnu Je autorka kníh 13 tipov dizajnéra ako si vytvoriť krásny domov v ktorej Vám poradí, ako si sami vytvoríte svoj útulný a harmonický domov.
a pre budúce dizajnérky otvorila prémiové štúdium interiérového dizajnu. Jej príbeh si môžte prečítat tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.