Nakresliť si vlastnú vizualizáciu zdarma, alebo ju chcieť radšej od dizajnéra?

Zariaďovanie vás baví, milujete zháňanie nábytku, alebo jeho renováciu, zbožňujete “stajlovanie” a dekorovanie svojho domova? Stále sa inšpirujete, prezeráte si krásne obrázky interiérov v časopisoch na internete a chodíte aj na výstavy?

Občas vám však chýba nejaká konkrétna informácia, alebo by ste potrebovali poradiť?

Určite sa vám už stalo, že ste stáli uprostred miestnosti a premýšľali ste, že priestor potrebuje zmenu, ale…

Nevedeli ste akú, alebo ste netušili, kde treba začať? Jasné aj to sa stáva. Niekedy je to aj naopak:

Vy viete presne čo chcete, ale váš partner to vôbec nechápe a nevie si to predstaviť?

Tak presne na toto existuje najlepšie riešenie a tým je skica, alebo nákres vášho nápadu na papier. Chlapi totiž často nemajú takú fantáziu a predstavivosť, ako my ženy.

Ak vás kreslenie v škole bavilo, alebo ste technický typ a viete čo je perspektíva, tak si priestor a nápad naskicujete celkom presne sami.

Horšie je to vtedy, ak na kreslenie nemáte talent a vaše pokusy vyzerajú ako keby ich kreslil škôlkar 😉 Aj na to existuje riešenie 😉

skica kuchynskej linky

Vyskúšajte niektorú aplikáciu na kreslenie vizualizácií zdarma.

Vizoška zdarma? To ako fakt?

Áno je to možné. Existujú na internete aplikácie, v ktorých si môžete svoj priestor nakresliť a zariadiť sami. Nie sú v takej vizuálnej kvalite ako od profi dizajnéra, ale na ukážku pre partnera, že čo presne a ako to chcete, vám to celkom postačí.

Aké existujú aplikácie na kreslenie vizualizácií zdarma pre verejnosť?

Je ich hneď niekoľko. Každá má rôzne detaily, ktoré sú presne dané a nedajú sa meniť (typ nábytku, jeho farba, rozmer a podobne) a každá má trošku iný princíp kreslenia, ale záleží na vás, s ktorou sa vám bude dobre pracovať. Treba si to proste odskúšať.

Tu je zoznam niektorých z nich:

  • pCon planer
  • Sweet Home 3D
  • Floorplaner
  • Homestyler
  • Roomsketcher

Alebo si plánuj zariadenie v IKEA plánovači, kde sa dajú plánovať nielen kuchyne, ale aj obývačkové zostavy, úložné priestory a iné. Samozrejme zase to má obmedzenie a to ten, že môžeš použiť iba nábytok IKEA.

Aký je rozdiel medzi vizualizáciou zdarma a tou od dizajnéra?

Ak máte od prírody talent a chýba vám už len možnosť si nakresliť svoje predstavy do 3D podoby, je to ok.

Ak však na zariaďovanie a zladenie materiálov a farieb talent nemáte, alebo máte komplikovaný pôdorys, s ktorým sa potrápi aj skúsený dizajnér, je kreslenie vlastnej vizualizácie len čiastočným riešením.

Vtedy by som odporúčala, aby ste predsa len kontaktovali profesionálneho dizajnéra, ktorý okrem návrhu, vám ukáže aj možné chyby a problémy v priestore a navrhne aj riešenia, na ktoré by ste možno sami neprišli.

Rozdiel nie je len v cene a kvalite obrázkov.

Rozdiel je hlavne v tom, že dizajnér vám okrem vizualizácie poskytne aj množstvo iných služieb a rád.

Dobrý a kvalitný interiérový dizajn je hlavne o pochopení seba aj svojej rodiny, svojich potrieb, svojich túžob a ich pretavenie do reálneho, praktického, ergonomického a hlavne nášmu srdcu blízkeho zariadenia domácnosti.

Lebo na čo by vám bolo krásne moderné zariadenie, keby bolo nepraktické?

Alebo by sme sa v ňom necítili príjemne? Nedalo by sa tam pohodlne bývať?

Práve preto musí byť často dizajnér aj psychológ. Musí sa “nacítiť” na svojho klienta. Zvlášť, keď klient sám presne nevie čo chce. Alebo to nevie povedať.

S vizualizáciou je to ako so šoférovaním. Šoférovať auto sa naučia často aj 12-ročné deti. Zošlapnúť brzdu, spojku, plyn a zaradiť rýchlosť nie je až taký problém. Ale je to iba časť celého procesu. Treba totiž vedieť aj pravidlá cestnej premávky. Treba vedieť kedy má kto prednosť a poznať značky.

A rovnako je to s vizualizáciou, tá je už iba čerešničkou na torte a predchádza jej kopec práce a tvorenia.

Ale ako si teda môžete pomôcť ak nechcete byť dizajnérky, ale chcete si byt zariadiť sami a kvalitne?

V prvom rade sa treba vedieť zorientovať v informáciách na internete, rôznych portáloch a v časopisoch. Z každej strany sa na vás valí záplava informácií a obrázkov.

Ako si z nich však vybrať a premeniť svoj nudný byt na krásny dizajnový a tiež praktický priestor?

To je šalamúnska otázka, však.

Mnohokrát mi klientky pošlú obrázky, čo sa im páči, ale nevedia, ako to dostať k sebe do priestoru, ktorý zariaďujú.

Určite ste si všimli, že okrem navrhovania interiérov sa zameriavam aj na pomoc ženám, ktoré baví zariaďovanie a preto nikdy neoslovia dizajnéra. Práve preto im viem pomôcť formou online kurzov, alebo živých workshopov.

Teší ma, keď mi ženy napíšu, že sa im kurz, alebo workshop páčil, že dostali super informácie a už sa tešia, ako si to doma zase zveľadia.

Čo vás naučí kurz, alebo workshop?

Naučí vás hlavne tie pravidlá, ktorými sa riadia dizajnéri, ktoré verejnosť až tak nepozná. Naučí vás pozerať sa na zariaďovanie trochu inak.

Naučí vás správny postup krok po kroku a tiež to, ako to celé skĺbiť a vytvoriť harmonický celok.

Ukáže vám aj najčastejšie chyby a vysvetlí vám ako sa stali a ako ich nerobiť.

Jasné, že z vás za 1 deň, alebo štvrťrok nebude profi dizajnér. Garantujem vám ale, že budete vedieť oveľa viac, budete mať prehľad a získate aj praktické návody.

Je to vždy lepšie, ako tápať na internete, ktorá rada je tá pravá. Pretože každý vám poradí podľa svojho cítenia a skúseností a tie môžu byť úplne odlišné od toho, čo máte doma vy a čo potrebuje práve vaša rodina.

https://slavkaramsova.sk/workshopy/stan-sa-dizajnerom-vlastneho-domova-1den-vzor/
Slávka Ramsová
Dizajnérka, návrhárka interiérov a lektorka. Pomáha ľuďom vytvárať krásne a harmonické domovy, alebo ich naučí, ako to dokážu aj sami.
Vytvorila pre ľudí úspešný online kurz Interiérového dizajnu Je autorka kníh 13 tipov dizajnéra ako si vytvoriť krásny domov v ktorej Vám poradí, ako si sami vytvoríte svoj útulný a harmonický domov.
a knihy 9 tipov na rýchlu a originálnu premenu bytu v ktorej ponúka kreatívne rady a tipy na úžasnú, rýchlu a lacnú premenu bytu.
Jej príbeh si môžte prečítat tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Najnovšie články
  • Kategórie
  • Tajomstvo ako si domov pritiahnuť šťastie, spokojnosť a hojnosť

    Zaujíma vás Feng shui? Stiahnite si e-book zdarma: