Chcete vizualizáciu zdarma, alebo radšej od dizajnéra?

Zariaďovanie vás baví, milujete zháňanie nábytku, alebo jeho renováciu, zbožňujete „stajlovanie“ a dekorovanie svojho domova? Hodila by sa vám vaša vlastnoručne vytvorená vizualizácia zdarma? Mám pre vás riešenie.

Stále sa inšpirujete, prezeráte si krásne obrázky interiérov v časopisoch na internete a chodíte aj na výstavy?

Občas sa však „zaseknete“ a potrebovali by ste poradiť?

Určite sa vám už stalo, že ste stáli uprostred miestnosti a premýšľali ste, že priestor potrebuje zmenu, ale…

Neviete ste ako na to, alebo ste netušíte, kde treba začať?

Jasné aj to sa stáva. Niekedy je to aj naopak:

Vy viete presne čo chcete, ale váš partner to vôbec nechápe a nevie si to predstaviť?

Tak presne na toto existuje najlepšie riešenie a tým je vizualizácia, alebo aspoň skica, alebo nákres vášho nápadu na papier. Chlapi totiž často nemajú takú fantáziu a predstavivosť, ako my ženy.

Ak vás kreslenie v škole bavilo, alebo ste technický typ a viete čo je perspektíva, tak si priestor a nápad naskicujete celkom presne sami.

Horšie je to vtedy, ak na kreslenie nemáte talent a vaše pokusy vyzerajú ako keby ich kreslil škôlkar 😉 Vy sa v nej vyznáte, ale ak na ňu pozrie niekto iný, vôbec nepochopí, čo ste chceli obrázkom vyjadriť 🙂

amatérska skica kuchynskej linky

Ale aj na to existuje riešenie.

Skicovanie a kreslenie má svoje pravidlá a dá sa jednoducho naučiť.

Že vy na to nemáte talent?

Do kurzu základov interiérového dizajnu sa mi často hlásia ženy, ktoré o sebe pochybujú. Tvrdia, že nevedia kresliť, nie sú technické typy a nie sú extra kámošky s počítačom.

A predsa mi po pár týždňoch posielajú super vypracované úlohy, skice svojich kuchýň, obývačiek a tiež parádne 3D vizualizácie, ktoré si vytvoria samé a úplne zdarma podľa jasných a prehľadných návodov.

Skica z kurzu nakreslená podľa pravidiel jednoúbež.perspektívy

Vyskúšajte niektorú aplikáciu, kde sa dá vytvoriť vizualizácia zdarma.

Vizoška zdarma? To ako fakt?

Áno je to možné. Existujú na internete aplikácie, v ktorých si môžete svoj priestor nakresliť a zariadiť sami. Niektoré nie sú v takej vizuálnej kvalite ako od profi dizajnéra, niektoré sa však už takej kvalite približujú. Často však na ukážku pre partnera stačí aj svojpomocne nakreslená vizualizácia, na znázornenie toho, čo presne chcete a ako to chcete. To vám pre vašu potrebu celkom postačí.

Aké existujú aplikácie na kreslenie vizualizácií zdarma pre verejnosť?

Je ich hneď niekoľko. Každá má rôzne detaily, ktoré sú presne dané a nedajú sa meniť (typ nábytku, jeho farba, rozmer a podobne) a každá má trošku iný princíp kreslenia, ale záleží na vás, s ktorou sa vám bude dobre pracovať. Treba si to proste odskúšať.

Tu je zoznam niektorých z nich:

  • pCon planer
  • Sweet Home 3D
  • Floorplaner
  • Homestyler
  • Roomsketcher

Alebo si plánujte zariadenie v IKEA plánovači, kde sa dajú plánovať nielen kuchyne, ale aj obývačkové zostavy, úložné priestory a iné. Samozrejme zase to má obmedzenia a to tie, že môžete použiť iba nábytok IKEA.

Aký je rozdiel medzi vizualizáciou zdarma a tou od dizajnéra?

Ak máte od prírody talent a chýba vám už len možnosť si nakresliť svoje predstavy do 3D podoby, je to ok.

Ak však na zariaďovanie a zladenie materiálov a farieb talent nemáte, alebo máte komplikovaný pôdorys, s ktorým sa potrápi aj skúsený dizajnér, je kreslenie vlastnej vizualizácie len čiastočným riešením.

Vtedy by som odporúčala, aby ste predsa len kontaktovali profesionálneho dizajnéra, ktorý vám okrem návrhu, ukáže aj možné chyby a problémy v priestore a navrhne aj ich riešenia, na ktoré by ste možno sami neprišli.

Rozdiel nie je len v cene a kvalite obrázkov.

Rozdiel je hlavne v tom, že dizajnér vám okrem vizualizácie poskytne aj množstvo iných služieb a rád.

Dobrý a kvalitný interiérový dizajn je hlavne o pochopení seba aj svojej rodiny, svojich potrieb, svojich túžob a ich pretavenie do reálneho, praktického, ergonomického a hlavne nášmu srdcu blízkeho zariadenia domácnosti.

Lebo na čo by vám bolo krásne moderné zariadenie, keby bolo nepraktické?

Alebo by sme sa v ňom necítili príjemne? Nedalo by sa tam pohodlne bývať?

Práve preto musí byť často dizajnér aj psychológ. Musí sa „nacítiť“ na svojho klienta. Zvlášť, keď klient sám presne nevie čo chce. Alebo to nevie povedať.

S vizualizáciou je to ako so šoférovaním. Šoférovať auto sa naučia často aj 12-ročné deti. Zošlapnúť brzdu, spojku, plyn a zaradiť rýchlosť nie je až taký problém. Ale je to iba časť celého procesu. Treba totiž vedieť aj pravidlá cestnej premávky. Treba vedieť kedy má kto prednosť a poznať značky.

A rovnako je to s vizualizáciou, tá je už iba čerešničkou na torte a predchádza jej kopec práce a tvorenia.

Ale ako si teda môžete pomôcť ak nechcete byť dizajnérky, ale chcete si byt zariadiť sami a kvalitne?

V prvom rade sa treba vedieť zorientovať v informáciách na internete, rôznych portáloch a v časopisoch. Z každej strany sa na vás valí záplava informácií a obrázkov.

Ako si z nich však vybrať a premeniť svoj nudný byt na krásny dizajnový a tiež praktický priestor?

To je šalamúnska otázka, však.

Mnohokrát mi klientky pošlú obrázky, čo sa im páči, ale nevedia, ako to dostať k sebe do priestoru, ktorý zariaďujú.

Určite ste si všimli, že okrem navrhovania interiérov sa zameriavam aj na pomoc ženám, ktoré baví zariaďovanie a preto nikdy neoslovia dizajnéra. Práve preto im viem pomôcť formou online kurzov, alebo živých workshopov.

Teší ma, keď mi ženy napíšu, že sa im kurz, alebo workshop páčil, že dostali super informácie a už sa tešia, ako si to doma zase zveľadia.

Niektoré talentované ženy dokonca kurz základov interiérového dizajnu poňali ako naštartovanie svojho vzdelávania v oblasti dizajnu a dnes už pracujú samostatne ako dizajnérky. Som na ne veľmi hrdá.

Čo vás naučí kurz interiérového dizajnu?

Naučí vás hlavne tie pravidlá, ktorými sa riadia dizajnéri, ktoré verejnosť až tak nepozná. Naučí vás pozerať sa pod povrch a pozerať na zariaďovanie ako profesionál. Naučí vás zvládnuť celý proces od prvého nápadu, až po vytvorenie výkresov, nákupného zoznamu a vlastnej vizualizácie.

Naučí vás správny postup krok po kroku a tiež to, ako to celé skĺbiť a vytvoriť harmonický celok.

Ukáže vám aj najčastejšie chyby a vysvetlí vám, ako sa môžu stať a ako ich nerobiť.

Jasné, že z vás za tri mesiace ešte nebude profi dizajnér. Garantujem vám ale, že budete nadšené, budete mať kopec informácií od profesionála z oboru, budete mať prehľad a získate aj praktické návody, ako ísť krok za krokom celý procesom.

Spoznáte celú cestu a naučíte sa konkrétne rady a tipy na čo myslieť pri tvorbe návrhu interiéru.

Je to vždy lepšie, ako tápať na internete, ktorá rada je tá pravá. Pretože každý amatér vám poradí iba podľa svojho vlastného gusta a skúseností a tie môžu byť úplne odlišné od toho, čo máte doma vy a čo potrebuje práve vaša rodina.

Preto robím kurzy základov interiérového dizajnu pre verejnosť, aby aj ženy, ktoré zariaďovanie baví a nechcú si na to najať dizajnéra, mali kvalitné a dostupné informácie.

Kurz otváram iba 3x do roka a je veľmi obľúbený a mám na neho veľmi dobré ohlasy. Na stránke kurzu nájdete aj obrázky a návrhy, ktoré si ženy v kurze vytvorili samé a zdarma, pritom ich vediem krok po kroku „za ruku“.

Ak vás téma kurzu int. dizajnu pre verejnosť zaujala, môžete sa tiež pridať. Kurz začína 27.5.2022.

Prečítajte si o kurze viac – kliknite na obrázok:

Slávka Ramsová
Dizajnérka, zakladateľka Akadémie kreativity a dizajnu a lektorka. Pomáha ženám vytvárať krásne a harmonické domovy, alebo ich naučí, ako to dokážu aj samé.
Vytvorila pre ženy úspešný online kurz Interiérového dizajnu Je autorka kníh 13 tipov dizajnéra ako si vytvoriť krásny domov v ktorej Vám poradí, ako si sami vytvoríte svoj útulný a harmonický domov.
a pre budúce dizajnérky otvorila prémiové štúdium interiérového dizajnu. Jej príbeh si môžte prečítat tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.