Čo získate, ak si najmete interiérového dizajnéra

Pri moje práci dizajnéra  a prezentovaní návrhov zariadenia, často počujem vety ako:

„To by nás nikdy nenapadlo…“

„Jej, to je dobrý nápad…“

„Ja ani som netušila, že sa toto dá vymyslieť v našom byte…“

 

A počúvam aj mnoho iných viet, ale všetky s podobným významom.

Práve to je úlohou dizajnéra, vymýšľať nové a originálne riešenia.

Ako interiérová dizajnérka a lektorka rada ukazujem ľuďom, ako si dokážu svoj domov krásne zariadiť sami, alebo im s tým viem pomôcť. Túto prácu robím už niekoľko rokov a viem, že zákazníci sa delia na dve kategórie:

  1. kategória: sú tí, ktorí sú nadšení interiérovým dizajnom, majú na to vlohy, talent a je to ich veľké hobby. Tí si dizajnéra najímať nechcú. Vystačia si sami. Občas by sa im však hodila pomoc, alebo dobrá rada od odborníka.
  2. skupina:  sú ľudia, ktorí služby dizajnéra využívajú radi. Buď preto, lebo nemajú na zariaďovanie, ladenie a vyberanie nábytku talent, neveria si, nebaví ich to, alebo na to nemajú čas.

Obe varianty sú úplne v poriadku. Či vás to už baví, alebo nie, dôležitá je jediná vec. Aby ste mali svoj domov ušitý presne pre svoje potreby a na svoju mieru. A ak to neviete sami, tak odborník vám rád pomôže.

A čo získate, ak si objednáte služby dizajnéra?

Mnohí si myslia, že zaplatiť dizajnéra, sú zbytočne vyhodené peniaze.

„Veď aká je to už len veda, pobehať pár obchodov a nakúpiť nábytok?“

Omyl je pravdou. To vám povie každý, kto už raz rekonštruoval, alebo zariaďoval. Okrem desiatok hodín hľadania inšpirácie a informácií, vás čakajú aj hodiny a kilometre behania po obchodoch, výber podláh, obkladov, farieb, materiálov, remeselníkov. To všetko musíte nájsť, zladiť, objednať, zorganizovať, dohodnúť termíny a ustrážiť rozpočet. Väčšinou sú klienti ku koncu už zúfalí, unavení a chcú mať všetko rýchlo za sebou. 🙂

Ide to aj inak?

Ak zveríte svoj domov do rúk odborníka, tak ten si zistí o vás a vašich potrebách a životnom štýle čo najviac, skúsi sa na chvíľu vžiť do vašej kože a nájsť pre vás ten najvhodnejší štýl a zariadenie tak, aby domov s vami a vašou dušou skutočne ladil.

Potom sa zamyslí nad vašim životom, potrebami a priestorom ktorý máte. Nájde riešenie toho najsprávnejšieho rozmiestnenia nábytku tak, aby bol ergonomicky aj priestorovo a funkčne dokonalý. To znamená, že vymyslí, ako vtesnať do malého bytu veľa úložného priestoru, ako zariadiť kuchyňu tak, aby vás nebolel chrbát a v obývačke vám navrhne také riešenie, že sa budete domov vracať vždy s radosťou. Občas možno navrhne aj ráznejšie riešenie a tým môže byť zbúranie, alebo posun steny, premiestnenie dverí, alebo iné stavebné úpravy. Aj keď sú časovo aj finančne zložitejšie, vždy vaše bývanie zlepšia a posunú na vyšší level.

Nakoniec vám dizajnér naskicuje, navrhne a nakreslí do 3D podoby celý váš budúci domov. Nájde miesto tam, kde ho vy nevidíte, schová elegantne to, čo by inak prekážalo, zvýrazní pekné zákutia vášho domova a tie menej pekné navrhne tak, že sa vám aj všetkým návštevám, budú veľmi páčiť. Skrátka váš byt zharmonizuje, zladí a vyšperkuje.

No a nemenej dôležitá vec je, že vám vyberie materiály, zladí farby, navrhne nábytok na mieru, pohľadá v obchodoch a na internete tie najkrajšie doplnky, zistí ceny a to všetko vám dá na jeden klik, bez straty vášho času, bez ubolených nôh od naháňania po obchodoch a bez stresu, celé  ako na zlatom podnose. Často vám ušetrí aj nejaké euro, keďže máva u svojich dodávateľov zľavy. Príklady návrhov nájdete na tomto linku: https://slavkaramsova.sk/navrhy/

Vy si to už len objednáte. Alebo využijete ďalšiu fantastickú službu dizajnéra a to realizáciu na kľúč. Teda bez vašich starostí a bez bolenia hlavy sa o všetko postará dizajnér. Zabezpečí remeselníkov, dohodne termíny, doporučí vám zľavy, postará sa o kontrolu a celkový priebeh prác na novom dizajne bytu, alebo domu.

Pre zaneprázdnených je to ako balzam na dušu. Nebehať po obchodoch s vyplazeným jazykom, nemusieť sa rozhodovať medzi desiatimi krásnymi skrinkami, či farbami, nerozčuľovať sa v prachu s chlapmi v montérkach a miesto toho mať kľud a prísť do hotového a čistého krásneho priestoru.

Ako môže dizajnér pomôcť nadšeným amatérom s vlastným bývaním?

Napríklad tak, že ak narazia na problém, tak im poradí. Je ich sprievodcom,  pri návrhu, alebo celým procesom, ak si nie sú klienti niečím istí. Vie im ich predstavy a sny nakresliť, aby svoj byt videli už dopredu v reálnej podobe, pokiaľ si ho nevedia predstaviť.

Alebo ich to vie naučiť. Vie im ukázať svoje tipy a triky, svoje postupy a zásady správneho navrhovania a kreatívneho tvorenia. Ľudia, pre ktorých je zariaďovanie hobby a láska na celý život, môžu využiť celodenné workshopy, alebo online kurzy, na ktorých nakuknú do tajov profesionálnych dizajnérov.

Super príležitosťou je absolvovať kurz interiérového dizajnu, aby sa naučili všetky základy, ktoré vedú od predstáv v hlave až po nakreslenú vizualizáciu ich nového bývania a prípravu podkladov pre majstrov. Môžu tak ušetriť stovky eur za dizajnéra a pritom si kurz dizajnu užívajú ako radosť a svoje hobby a ešte aj informácie využijú pri zariaďovaní svojho nového pekného a moderného bývania.

Veď svoj domov si síce zariaďujete len a len pre seba, ale počuť pochvalné komentáre od každej návštevy, ako máte krásne zariadené, aký máte pekný domov je veľmi príjemné, však? A dosiahnete to práve vtedy, ak využijete niektorú zo služieb dizajnéra. Je to najlepšia investícia, pretože nový byt, alebo dom, stojí desaťtisíce eur. Preto vyhnúť sa závažným chybám pomocou služieb dizajnéra, je skutočne malá investícia, ktorá vám však  skutočne dokáže vylepšiť život na mnoho rokov. Veď byt, alebo dom, si nekupujete na rok, či dva, ale na dlhé obdobie, alebo na celý život.

Či si už objednáte kompletné riešenie, návrh a vizualizáciu, alebo absolvujete workshop, alebo kurz, tak vždy vyhráte. Lebo ak sa obklopíte praktickým riešením, krásou a harmóniou, urobíte svoj malý svet útulnejším a krajším. A nie je nič príjemnejšie, ako sa vždy vracať domov s radosťou.

 

Slávka Ramsová
Dizajnérka, zakladateľka Akadémie kreativity a dizajnu a lektorka. Pomáha ženám vytvárať krásne a harmonické domovy, alebo ich naučí, ako to dokážu aj samé.
Vytvorila pre ženy úspešný online kurz Interiérového dizajnu Je autorka kníh 13 tipov dizajnéra ako si vytvoriť krásny domov v ktorej Vám poradí, ako si sami vytvoríte svoj útulný a harmonický domov.
a pre budúce dizajnérky otvorila prémiové štúdium interiérového dizajnu. Jej príbeh si môžte prečítat tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.