Veľkonočná výzdoba na poslednú chvíľu? Brnkačka :-)

Aj vy ste zaneprázdnená žena, ktorá nemá na nič čas? Ledva stíhate všetky svoje povinnosti, prácu  aj rodinu a veľkonočná  výzdoba je vec na ktorú nemáte veľa času? Robíte všetko na poslednú chvíľu?

Alebo vás klasické veľkonočné dekorácie s postavami zajačikov a kuriatok veľmi neoslovujú a zdá sa vám to veľmi gýčové? Priniesť si domov kúsok jarnej nálady v podobe dekorácie ide aj rýchlo aj moderne. Neveríte?

Našla som pre vás niekoľko inšpirácií na internete, ako si domov vyzdobiť jednoducho a pekne.

Dokonca mám pre vás aj pár netradičných nápadov na zdobenie kraslíc.Tu je pár naozaj rýchlych nápadov.

Zoberte hrsť slamy, alebo prútia, vložte do vysokej sklenenej vázy, na ňu naukladajte farebné kraslice, medzi ktoré vložíte menší pohár s vodou a vrch dozdobte jarnými kvietkami.

Alebo si niekde v parku, alebo záhradke vykopte trs trávy, vložte do pekného črepníka či misky, omotajte farebnou stužkou a do trávičky poukladajte vajíčka. A máte hotovo. Rovnako vám poslúži namiesto trávy aj zelený mach.

Zdroj: www.donna.nanopress.it

zdroj: pinterest

 

Výzdoba nemusí byť len tradičná. Mám tu tip aj pre moderné interiéry. Žiadne farebné vajíčka, zajačiky ani iná klasika, ale jednoduchá a netradičná kytica jarných kvetov dodá interiéru krásnu sviatočnú atmosféru. Napríklad takto:

Zdroj: www.geelpunt.be

Zdroj: www.whisperofvintage.tumblr.com

No a ešte pár tipov pre zaneprázdené gazdinky. Ak nemáte čas zdobiť kraslice klasicky, tak je tu pár tipov, ako to zvládnete aj s fixkou, alebo farbami. A vajíčka môže byť kľudne v jednej farbe, podľa vášho interiéru. Na každé však nakreslite iný motív, alebo napíšte pre kupačov odkaz.

Zdroj: www.casatreschic.blogspot.gr

Zdroj: www.tuttinero.com

Tiež môžete na rýchle zdobenie použiť noviny, motúziky, gombíky, alebo sekundové lepidlo a zvyšky stužiek a krajok. Krásne vyzerajú vajíčka zdobené servítkovou technikou, ale na to treba už viac času.  Alebo fakt rýchlovka – použite lak na nechty nakvapkaný na vodu. Vajíčko v nej vykúpte a finito! Výzdobu máte hotovú 🙂 A ešte bude aj trendy.

Zdroj:www.craftriver.com

Zdroj: www.ideacoration.co

Zdroj: www.beautifuldiy.net

 Toto sú rýchle tipy pre zaneprázdnené gazdinky.

Ale aj tak je najlepšie si nechať aspoň jedno poobedie čas pre seba a rodinu. Sadnúť si s deťmi za stôl a spolu začať tvoriť. Alebo spolu s rodinou piecť koláčiky, či chystať iné dobroty. Takéto spoločne strávené chvíle nič iné nenahradí a vždy sa na ne po rokoch krásne spomína.

Takže vám všetkým, uponáhľaným aj unaveným a večne nestíhajúcim, ale aj poctivým a šikovným gazdinám želám prekrásne sviatky plné pohody, oddychu a krásnych rodinných stretnutí, či už doma, alebo na výletoch v prírode.

A pokiaľ máte svoje osobné zaručené tipy ako vyzdobiť byt, alebo ako zvládnuť jarné sviatočné dni, kľudne ich pošlite na moju FB stránku Vitajte doma, inšpirujete nimi ostatné žienky. Budem sa tešiť 🙂

 

 

Slávka Ramsová
Dizajnérka, zakladateľka Akadémie kreativity a dizajnu a lektorka. Pomáha ženám vytvárať krásne a harmonické domovy, alebo ich naučí, ako to dokážu aj samé.
Vytvorila pre ženy úspešný online kurz Interiérového dizajnu Je autorka kníh 13 tipov dizajnéra ako si vytvoriť krásny domov v ktorej Vám poradí, ako si sami vytvoríte svoj útulný a harmonický domov.
a pre budúce dizajnérky otvorila prémiové štúdium interiérového dizajnu. Jej príbeh si môžte prečítat tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.