PRERÁBATE NEHNUTEĽNOSŤ A NEVIETE SI PORADIŤ S PÔDORYSOM?

Ponúkam vám možnosť získať moju rýchlu radu pri rekonštrukcii, zmenách pôdorysu alebo zariadenia vášho bytu.

Ak si neviete sami poradiť, pošlite mi váš pôdorys, jeho rozmery a požiadavky, ktoré na bývanie máte.

 

 

Baví ma navrhovať zmeny, ktoré sú v nehnuteľnosti možné a ktoré vaše bývanie zlepšia. 

 

cena služby je

90 - 150,- eur /jednopodlažnú nehnuteľnosť v závislosti od veľkosti a zložitosti pôdorysu

Po odoslaní objednávky vás budem e-mailom kontaktovať do 24 hod s upresnením podkladov, ktoré mi treba zaslať.

Toto nie je služba komplexného návrhu interiéru, je to rýchla rada s prispôsobením pôdorysu a s návrhom rozmiestnenia nábytku.

Komplexný návrh riešenia interiéru nájdete v záložke menu : Čo ponúkam

Príklad: rekonštrukcia 100- ročnej chalupy na trvalé bývanie

ZADANIE:

Sme manželia v zrelom veku a kúpili sme starú chalupu, kam sa chceme na dôchodok presťahovať. Radi by sme vytvorili pre nás dvoch pohodlné bývanie s hosťovskou izbou, aby nás naše deti mohli so svojim rodinami navštevovať. Ale nejako si s tým nevieme poradiť.

Momentálne je chalupa využívané iba rekreačne, preto je aj kuchynka umiestnená hneď vo vstupe. Manželka si však želá veľkú kuchyňu kde by sa stretávala celá rodina a z ktorej by bol východ na terasu. V obývačke by mal byť krb , alebo kachle, starý komín je v stene. Kotol na tuhé palivo chceme ponechať, ale pribudne aj kondenzačný kotol na plyn. Odpad bude riešený domovou čističkou odpadových vôd, takže voda a odpad bude robený nový.

Búrať by sme chceli čo najmenej, keďže steny až na pár priečok sú hrubé 50 cm a sú v nich osadené trámy. Časom, keď nám to financie dovolia, plánujeme rekonštruovať aj obytné podkrovie.

Manželia z Hlohovca

RIEŠENIE DIZAJNÉRA:

Chalupa má pozdĺžny pôdorys ako klasický "gazdovský dom", múry sú hrubé 50 cm, takže sa dá hýbať iba s určitými priečkami. Vo vstupe som zrušila kuchynku a umiestnila tam plánované schody do podkrovia. Pod nimi môže byť úložný priestor. Vstupnú časť som predelila priečkou a vznikla nová kúpelňa s vaňou a sprchovým kútom a toaleta.

Kuchyňu som preložila do prednej izby, aby prichádzajúce návštevy nevstupovali hneď do kuchyne. V miestnosti je veľká linka so špajzičkou a kuchynským ostrovčekom, ktorý môže slúžiť aj ako "barové sedenie". Veľká rodina sa zmestí k obrovskému stolu a dverami sa vychádza na terasu.

V obývačke je krb (alebo kachľová pec) so vstavanými nikami na drevo, veľká sedačka a skrinková zostava. Opačná strana domu je oddychová zóna, takže je tam umiestnená vaša malá spálňa a väčšia hosťovská izba. Pôvodnú kúpelňu a komoru som premiestnila. Kotolňu som uzatvorila a bude v nej umiestnená aj práčka.

V spálni je manželská posteľ, nočné stolíky a skriňa s komodou. V hosťovskej izbe sa posunuli dvere, takže tam vojde veľká skriňa na celú stenu, dve válendy sú oddelené poličkou. Pod oknom je gauč, ktorý sa môže v prípade potreby roztiahnuť.

Takéto riešenie by mohlo priestorovo postačovať, pokiaľ dobudujete obytné podkrovie. Pri vstupe som ponechala úložný priestor na kabáty a malú vešiakovú stenu.