Nezohnali ste v obchodoch doplnky, čo ste si vysnívali? Čo robiť?

Aj vy sa často naháňate po obchodoch za peknými a vhodnými doplnkami do bytu, ktoré ste si vo svojich predstavách vysnívali,  ale ako na potvoru práve také niečo neviete v obchodoch zohnať? Mne sa to stáva pravidelne. 🙂 Čo teda robiť? Ako to vyriešiť?

Viem aké je frustrujúce, ak máte vo svojej hlave predstavu, ako bude napríklad vaša spálňa po dokončení vyzerať. Krásne upravená a zladená do posledného detailu. Ale ups!

Prehoz na posteľ, ktorý by bol farebne zladený so závesmi a kobercom nie a nie zohnať. Buď nesedí farba, alebo rozmer, alebo materiál. A schopná krajčírka je v nedohľadne. Už by ste si ho najradšej ušili aj sami, ale čo keď to neviete tak pekne a kvalitne, ako v obchode? Bojíte sa toho a nechcete pokaziť krásnu látku a vyhodiť tak peniaze von oknom. Verím vám.

 

 

Je mi to veľmi povedomé, lebo aj ja sama som si často domov musela ušiť závesy, obrus, alebo vankúšiky sama. A to nehovorím o oblečení pre seba a deti. Na materskej som mala kopec času a moja mamina bola krajčírka, takže základy som mala. Mnoho žien sa však nemá od koho učiť. Čo s tým?

Pokiaľ ste nezohnali v obchodoch doplnky podľa vašich predstáv, existuje riešenie.

Vyrobte si ich sami, alebo dajte vyrobiť ručne. Dnes už to nie je žiaden problém. Na trhu je toľko rôznych firiem, veľkých, malých aj drobných živnostníkov, že na každý produkt nájdete nejakého šikovného výrobcu.

Či už potrebujete niečo z dreva, maľovaný obraz, alebo textilné doplnky, lampy, kované výrobky, či nástenné hodiny. Niekedy sama žasnem, čo ľudia všetko dokážu vyrobiť a akí dokážu byť kreatívni.

A najviac akčná býva spolupráca s handmade výrobcami, ktorí sa dokážu prispôsobiť oveľa promptnejšie a rýchlejšie vašim požiadavkám, ako veľké firmy. Nádherné produkty nájdete na portáloch ako sú sashe.sk, alebo český fler.cz.

Čo ak vás ale dekorovanie domova baví?

Ak vás bavia ručné práce a máte radi handmade výrobky, ak si pri ručnej práci oddýchnete, alebo ho máte dokonca ako koníček, aj tu existuje rada. Na youtube kanále nájdete dnes už video návod na všetko, snáď aj na výrobu raketoplánu 🙂 Takže stačí si nájsť konkrétne slovo, najlepšie je zadať ho do vyhľadávača nielen v slovenčine, ale aj v angličtine a určite návod na konkrétny postup nájdete.

Ale poďme naspäť k textilným doplnkom a k šitiu.

Pre žienky, ktoré rady šijú mám teraz tip.

Predstavujem vám druhé kolo úspešnej online školy šitia, ktorú vymyslela, zrealizovala a poslala do sveta Renáta Pekarová, ktorá sa šitiu venuje profesionálne už dlhé roky a okrem svojej práce, prevádzkuje aj e-shop s látkami a pomôckami na šitie a teraz už aj školu šitia.

Online kurzy sú dnes fantastická vec, lebo sa môžete učiť zo svojho domova, bez cestovania, bez straty času, bez zbytočných financií za benzín, či lístky na autobus.

Môžete sa učiť, keď vaše deti zaspia, alebo keď máte v sobotu večer voľno.

Proste tak, ako to vyhovuje vám.

Ja sama som nadšená z toho, ako úžasne je tento kurz postavený, aké fantastické veci žienky, ktoré si ho kúpili, zvládli ušiť. A to boli medzi nimi aj začiatočníčky. Nemyslite si, že sa ho zúčastnili samé profesionálky. Aj keď podľa fotiek, by ste povedali, že všetky veci šili samé dlhoročné krajčírky, nie je to tak.

Sama som členkou FB skupinky, ktorá patrí k tomuto kurzu a viem, ako boli ženy z čiech aj slovenska nadšené a hrdé na seba, čo všetko zvládli. Viem aj to, ako veľmi ďakovali Renátke za tento kurz. A ich výrobky som obdivovala deň čo deň. Fantastické!

Troufla bych si říct, že tento kurz mi změnil život, resp. dal mu zcela nový rozměr. Nikdy bych nevěřila, že za tak krátkou dobu se dostanu od nákupní tašky až ke kufříku. Tvůj způsob vysvětlování, Tvoje vystupování i laskavost je úžasné. Jsme moc moc ráda, že mě nějaká (ne)náhoda přivedla až do Tvé školy. Lenka, účastníčka kurzu

Tak sa mrknite čo dokázali za pár týždňov úplné začiatočníčky aj ženy, ktoré mali šitie ako amatérske hobby

a ak vás šitie láka a baví a chcete sa zdokonaliť, alebo dokonca naučiť vytvoriť takúto krásu od základu, mrknite sa na stránku o tomto kurze:

online ŠKOLA ŠITÍ

Naučíte sa v ňom úplne všetko, Renátka vás krásne celú dobu vedie, dostanete šablóny a strihy, videonávody s presnými postupmi a radami a v spoločnej skupine aj rady a pomoc priamo od Renátky. Myslím si, že je to úžasná vec, pre všetky kreatívne tvory, mnohé ste sa na tento kurz aj pýtali, preto vám teraz túto informáciu ihneď posúvam. Viem, že mnohé z vás možnosti dotvoriť si svoj domov presne podľa seba oceníte. A keďže som videla, aký mal prvý kurz úspech a aké super výsledky mal, rada ho budem odporúčať ďalej. 🙂

Tento kurz mi pomohol pochopiť veľa takých vecí, ktoré síce možno nájdeme v knižkách o šití, ale pokiaľ ich človek nevidí „naživo“ tak si ich nevie predstaviť, teda aspoň u mňa to tak je. Vždy som túžila absolvovať nejaký kurz šitia, ale aj ak nejaký bol, tak nebolo času. Času stále nie je, ale ja kurz práve absolvujem. Svojim tempom, teda pomaly, a tak využívam obrovskú výhodu tohoto kurzu, že sa môžem kedykoľvek vrátiť. Samozrejme by som tento kurz doporučila každému, pre koho je šitie nielen koníčkom, ale aj tomu, kto sa chce venovať šitiu trošku vážnejšie, pretože je to skutočne taká „škola na diaľku“, kde skúsený učiteľ odovzdáva svoje skúsenosti žiakom. Daniela, účastníčka kurzu

Holky si ušili doplnky do bytu, kabelky, peňaženky, doplnky na seba, handrové bábiky a mnoho iného. Myslím, že s vedomosťami z tohto kurzu, už dokážete hocičo 🙂

A ak sa prihlásite do 11.4. tak, nebudete musieť na prvú lekciu čakať do mája, ale otvorí sa vám hneď.

P.S: všetky fotky v tomto článku sú výrobky účastníčok online školy šitia. Na stránke však nájdete inšpirácie omnoho viac. Tak nakuknite:

online ŠKOLA ŠITÍ

 

Slávka Ramsová
Dizajnérka, zakladateľka Akadémie kreativity a dizajnu a lektorka. Pomáha ženám vytvárať krásne a harmonické domovy, alebo ich naučí, ako to dokážu aj samé.
Vytvorila pre ženy úspešný online kurz Interiérového dizajnu Je autorka kníh 13 tipov dizajnéra ako si vytvoriť krásny domov v ktorej Vám poradí, ako si sami vytvoríte svoj útulný a harmonický domov.
a pre budúce dizajnérky otvorila prémiové štúdium interiérového dizajnu. Jej príbeh si môžte prečítat tu >>
Komentáre
  1. Jaroslav Cifra píše:

    Visival som obrazy tak viem kolko je stym prace. Posledne som robil degudaz na kvetinace. Len skoda ze sa to da tazko ptedat.

    • Slávka Ramsová píše:

      Skuste predavat cez FB skupiny ako su „šikovne ručičky“ alebo skupiny „remeselníci slovenska“, alebo sa zaregistrujte na portali Sashe

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.