Skriňa o 11 cm nižšia? Aj majster stolár sa utne :-)

Stalo sa mi to tento týždeň. Prišla som na montáž navrhnutého nábytku. Všetko išlo hladko, keď tu ma stolár zavolá bokom a vraví mi: “Máme problém. Skriňa do vrchnej izby je o 11 cm nižšia.”

“Ako je to možné ???” Zhrozila som sa.

“No pravdepodobne som pri zameriavaní laserovým merákom niečo omylom stlačil a merák mi nemeral vzdialenosti od konca meráka, ale od začiatku. Tých jedenásť centimetrov je presne dĺžka samotného meráka.”

“Fú-ha. A čo teraz? Nekontroloval si svoje zameranie s mojimi výkresmi?” Ostala som zdesená.

“Nie, nemal som čas ani dôvod. Vždy všetko sedelo. No nič, zavolám rýchlo do dielne, či tam máme taký materiál a rozmer a dám vyrobiť chybné dielce znovu. Skriňa bude dnes určite hotová. Iba dvere dostanú až o dva dni, lebo tam treba aj nové kovanie.” Pohotovo prekérnu situáciu vyriešil stolár.

Takže som išla za majiteľmi a oboznámila som ich so situáciou. Požiadala som ich o strpenie. Skriňu budú mať dnes určite namontovanú, veci si do nej už môžu ukladať, len dvere dodáme až o dva dni.

Chvalabohu majiteľka mala pochopenie. Jej manželovi sa to stáva vraj bežne 🙂

Problém sme promptne vyriešili a zákazník bol napriek drobnej komplikácii spokojný.

Aké je poučenie z tohto príbehu? Aj majster tesár sa občas utne. Nikto nie je neomylný. Dôležité je chybu si priznať a urobiť všetko pre jej rýchle a elegantné odstránenie tak, aby bol klient vždy maximálne spokojný. A to sa podarilo. 🙂

 

 

Slávka Ramsová
Dizajnérka, návrhárka interiérov a lektorka. Pomáha ľuďom vytvárať krásne a harmonické domovy, alebo ich naučí, ako to dokážu aj sami.
Vytvorila pre ľudí úspešný online kurz Interiérového dizajnu Je autorka kníh 13 tipov dizajnéra ako si vytvoriť krásny domov v ktorej Vám poradí, ako si sami vytvoríte svoj útulný a harmonický domov.
a knihy 9 tipov na rýchlu a originálnu premenu bytu v ktorej ponúka kreatívne rady a tipy na úžasnú, rýchlu a lacnú premenu bytu.
Jej príbeh si môžte prečítat tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Najnovšie články
  • Kategórie
  • Tajomstvo ako si domov pritiahnuť šťastie, spokojnosť a hojnosť

    Zaujíma vás Feng shui? Stiahnite si e-book zdarma: