ZÁZNAM WEBINÁRA VYSIELANÉHO 25.5.2017

5 najväčších chýb pri zariaďovaní bytu,

ktoré zničia tvoju snahu o krásny domov

a pripravia ťa o peniaze

Pre všetkých amatérskych dizajnérov, ktorých baví zariaďovať svoj vlastný byt a  chcú poznať tipy profesionálov

Celý záznam si môžeš pozrieť TU:

(klikni na prehratie videa)

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Kto vyhral sľubovaný online kurz INTERIÉROVÉHO DIZAJNU?

Výherkyňou sa stala p. Natalie  Erhart, ktorej srdečne blahoželáme.

Aké otázky vás zaujímali najviac?

 • Ako sa rozhodnúť pre jeden štýl, keď sa nám páči viacero rôznych štýlov a v interiéry sa vám kopia veci?

  Ani dizajnéri nikdy netvoria interiéry len v jedinom štýle, nikdy sa nedržia striktne jedného a dosť. V mnohých realizáciách uvidíte prvky rôznych štýlov. Musia ale spolu vhodne ladiť a vždy musí byť celkový interiér ladený do jedného hlavného štýlu a doplnky z iných štýlov ho len podčiarknu, alebo zaujímavo zvýraznia. Takže sa nebojte mixovania, ale všetko s mierou. A hlavne treba si uvedomiť pri kúpe, ozaj je to to čo chcem a potrebujem, alebo je to len chvíľkové pobláznenie?
 • Bude sa hodiť svetlo šedá do interiéru s drevom? Ako ladiť farby?

  Biela, sivá a čierna sú neutrálne farby, teda dajú sa kombinovať so všetkými ostatnými. Je už len na vás, ako ich vzájomne skombinujete. Radím zobrať si vzorku z predajne a priložiť ju k nábytku, najlepšie na dennom svetle. Vždy si uvedomte, že farba na vzorke pôsobí svetlejšie ako keď je farba na veľkej stene. K tmavým drevodekorom je vhodný svetlejší odtieň, k svetlým môže byť aj stredne tmavý, ale pozor veľmi tmavý odtieň môže pôsobiť deprimujúco.
 • Biela kuchyňa s prvkami zelenej, biela a zelená do detskej izby,

  kombinácia bielej a zelenej je pekná a vhodná, hlvane do detských izieb. Záleží vždy na odtieni, ktorý vyberiete. Zelenú môžete mať od svetlej (zelenoňžltej) cez jabĺčkovú, zeleno-modrú až po tmavozelenú. Takže záleží hodne aj na ostatných farbách a nábytku. Skúste si pozrieť nejaké inšpirácie a podľa toho sa rozhodnúť a vybrať si. Vyberejte vždy podľa toho, čo vám hovorí váš osobný pocit. Nie podľa aktuálnej módnej vlny.
 • Feng shui a rôzne starosti v byte

  Umenie Feng shui pomáha zariadiť byt tak, aby vyžaroval pozitívnu energiu a podporoval nás v našom životnom nasmerovaní. Ak však niečo v byte stagnuje, alebo energia neprúdi správne, môže potom stagnovať aj určitá časť v našom živote. To treba doladiť. Vždy je to veľmi individuálne a Feng shui nie je Arabelin prsteň, nedokáže zázraky, ale ak sa spojí s vašou snahou a odstránia sa aj iné zádrhele, ktoré môžu vo vašom okolí byť, tak vás dokáže veľmi rýchlo posunúť vpred správnym smerom. Vysvetlím na príklade: Ak nepožiadate o zvýšenie platu, môýžete si kúpiť aj 4 červené peňaženky, nepomôžu vám. Ale ak si takú peňaženku kúpite a ešte možno urobíte aj iné vhodné zmeny v byte, tak ak o to zvýšenie v práci požiadate, ľahšie uspejete, alebo sa vám začnú potvárať iné finančné možnosti - lepšie miesto, povýšenie atď. Je to len príklad, ale vysvetľuje tú podstatu tohto umenia.
 • Ako vyberať a ladiť farby??

  Sú v zásade tri možnosti a to buď vyberať farby, ktoré ležia v Heringovom kruhu farieb vedľa seba, alebo farby, ktoré ležia oproti sebe - vytvárajú kontrast, alebo si zvoliť jednu farbu a kombinovať jej rozličné odtiene.
 • Kde nájsť inšpiráciu?

  Slovenské čaopisy nekupujem, je v nich viac reklamy ako zaujímavých informácií, jedine snáď občas českú verziu Rezidence. Tu je pár web-stránok s veľmi inšpiratívnymi fotkami: http://www.houzz.com/photos alebo http://www.housebeautiful.com/design-inspiration/
 • Existuje zdama softwér na vizualizáciu?

  Áno existujú, okrem softwérov veľkých výrobcov nábytku, kde si ale môžete vizualizovať len nábytok z ich komponentov (Ikea, Decodom a iné) existujú aj iné, napríklad https://roomstyler.com/3dplanner alebo http://www.sweethome3d.com/ nie sú až v takej kvalite ako napr. SketchUp, v ktorom kreslím ja a následne rendrujem, ale na vizualizáciu bohate postačia

Na všetky otázky sa môžete naučiť nájsť odpoveď, naučiť sa premýšľať ako dizajnér, ladiť farby, poznať materiály, naučiť sa používať dizajnérske pomôcky a vychytávky aj postupy, robiť vizualizáciu a mnoho iného v kurze INTERIÉROVÉHO DIZAJNU, o ktorom sa dozviete viac TU:

https://slavkaramsova.sk/workshopy/on-line-kurz/

Na mnoho svojich otázok nájdete odpovede aj v našich článkoch, alebo e-bookoch, ktoré sme napísali pre vás a sú na našich stránkach pre vás ZDARMA:

https://slavkaramsova.sk/

http://www.slavomiraharcegova.sk/

http://www.janabakicova.sk/

http://www.martavacho.sk/

 

WEBINÁROM VÁS SPREVÁDZALA

Dizajnérka a lektorka Slávka Ramsová,

ktorá sa interiérovému dizajnu venuje celý život. V zrelom veku sa rozhodla splniť si svoj sen, dva roky navštevovala školu dizajnu a rozhodla sa odísť z dobrého zamestnania a začať podnikať. Návrhy interiérov, vizualizácie a realizácie robí pod hlavičkou vlastnej firmy už piaty rok, pričom posledné dva roky sa venuje aj vzdelávaniu verejnosti v tomto obore.

Školenia miluje už zo svojho zamestnania, kde zaškolila a vychovala mnohých zamestnancov v obore kvality, práce so štatistikami, vyhodnocovaniami, prezentáciami, kaizenmi, vedením ľudí aj riadením procesov a veľa ďalších zručností. 

Je autorkou niekoľkých e-bookov o interiérovom dizajne, poriada živé workshopy a vytvorila na slovensku prvý online kurz INTERIÉROVÉHO DIZAJNU pre obyčajných ľudí, ktorých baví zariaďovanie vlastného domova.

Miluje okolo seba pohodu a krásu a snaží sa učiť a inšpirovať ľudí, ako si ju dokážu doma vytvoriť aj sami. 

 

HOSŤAMI NA WEBINÁRI BOLI:

Slavomíra Harcegová

www.slavkaharcegova.sk
Je konzultantka Feng shuj. Pomáha ľuďom prostredníctvom vedomej úpravy svojho domova žiť lepší a šťastnejší život.

Marta Vacho

www.martavacho.sk
Je koučkou životného štýlu. Inšpiruje ženy k životnej zmene a prevádza ich umením byť sama sebou.

Jana Bakičová

www.janabakicova.sk
Certifikovaná lektorka eukanstiky. Pomáha ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžu ovplyvňovať svoje emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život.

Ďakujeme za váš záujem a za účasť na našom webinári. Rady sme vás inšpirovali.

Pripravujeme pre vás aj ďalšie akcie!

 Ak máš nejaké otázky, tak píš na :

slavka@slavkaramsova.sk

rada odpoviem 🙂