Vedeli ste toto o zákulisí z natáčania seriálu priatelia?

Je to už pár rokov, čo sa ukončilo natáčanie ikonického seriálu „Priatelia“. Napriek tomu sa neustále vysiela po celom svete a diváci si ho radi pozrú znovu a znovu. Ale vedeli ste napríklad, o tomto?

KAVIAREŇ CENTRAL PERK

– Tu sa šestica priateľov stretávala spolu na káve na nezabudnuteľnej oranžovej pohovke. Tú objavili interier priatelia

náhodou a vytiahli na svetlo svetlo sveta z pivnice   nahrávacieho štúdia Warner Bros?

– V prvej sérii seriálu za oknom obľúbenej kaviarne bola ulica iba maľovaná ako statické pozadie?

– Všimli ste si, že umelecké diela v kaviarni sa neustále menili?

NIEČO O BYTE PHOEBE:

– Phoebe mala adresu 5 Morton Street, Apartment č.14 v New Yorku.

byt Phoebe– Milovala iba starý nábytok s dušou a príbehom? Po odvysielaní častí, kde o tom hovorí Rachel, rapídne stúpla obľúbenosť a návštevnosť Newyorských blších trhov?

– Interiér jej bytu bol dosť  zaprataný a občas sto posobí skôr ako byt šamanky

– Keď Rachel kúpila lekárnický stolík, vysoko stúpol predaj nábytku firmy Pottermi Barn, ktorá dovtedy nemala v tom mieste žiadnu svoju predajňu? Natáčacie štúdio si lacnými imitáciami koloniálneho nábytku kompenzovalo vysoké náklady na natáčanie a v spoločnosti Pottermi Barm zase neprestávali po odvysielaní tejto časti seriálu zvoniť telefóny a pribúdať objednávky.

AKO BÝVALIl JOEY a CHANDLER:

– Na dverách pánskeho bytu visí každú epizódu iný  výkres

– Byt sa prečísloval zo 4 (v prvých epizódach) na 19, aby utvrdil divákov, že je na vyššom poschodí.

dvere

dvere

 

Joeys-apartment-on-the-TV-show-Friends-2

– Joeyho socha veľkého bieleho psa patrila manželovi Courteney Cox Davidovi Arquette. Ale niektorí tvrdia, že je to “darček pre šťastie” ktorý niekto dal Jennifer Aniston v deň jej prvého natáčania na pľaci. Joey kúpil túto sochu, keď mal dostatok peňazí, ale keď o ne prišiel, musel psa predať a Ross mu ho kúpil späť.

– Paul Swain bo súčasťou tímu a mal na starosti magnetické obrázky v chalanskom byte

– Monika, Rachel , Chandler a Joey bývajú na adrese 90 Bedford Street v New Yorku.

BYT MONIKY a RACHEL:

Zaujímavý zlatý rám okolo kukátka na fialových dverách Monicas-apartment-on-Friends-purple-door bytu Moniky bol pôvodne zrkadlo, ktoré sa podarilo niekomu zo štábu rozbiť. Zavesené na dverách sa všetkým páčilo a tak tam už ostalo.

V prvej sérii, Monika žila v apartmánovom byte č. 5. ČísloMonicas-Secret-Closet-on-TV-Show-Friends bolo neskôr zmenené na 20, aby lepšie vyjadrovalo skutočnosť, že žila vo vyššom poschodí.

Zamknuté dvere v Monikinom byte viedli iba do zákulisia

Keď prišlo k navrhovaniu Monikinho bytu, Greg Grande chcel vytvoriť “úplne nový eklektický štýl, ktorý skĺbil  veci z blšieho trhu a odviazanú farebnosť do   mladistvého štýlu plného energie“

Dizajn stoličiek okolo kuchynského stola Moniky Monicas-kitchen-on-TV-show-Friends sa menili v priebehu ročných období.

Chladnička v Monikinom byte boka skutočne funkčná a bola zásobená občerstvením pre filmárov a hercov

V prvých epizódach bol v byte medzi kuchyňou a obývačkou trám od stropu k podlahe. Trám v ďalších pokračovaniach zmizne.

Monicas-apartment-on-Friends-with-RachelÚčelom plagátu za televízorom Moniky bolo skryť dieru v stene, ktorú využívala  kamera pre natáčanie niektorých pohľadov do Monikinho bytu

Dvere do Monikinej spálne a izba pre hostí boli falošné Tieto  miestnosti sa postavili len keď v nich bolo treba natočiť scénu.

Plagát nad posteľou Moniky bol z z olympijských hier z leta 1980

. Dispozície Monikiných kúpeľní boli v rôznych epizódach Monica-Gellers-purple-bathroom-on-Friends trochu pozmenené -V epizóde kde Monika zavára má Joy ruku v popruhu a to preto, lebo pri natáčaní mal skočiť na   pohovku si vyĺbil si pritom rameno a preto museli scénu vystrinúť.

ROSSOV BYT:

– Je vždy pedantne uprataný

Rosss-apartment-on-Friends-TV-show-2– Ross býva v bloku naproti, takže s Monikou si vidia do bytu – Problém vznikol, keď si kúpil rovnaký stolík z katalógu ako Rachel, o ktorom ona Phoeby tvrdila, že je to starožitnosť.

A všimli ste si, že Priatelia skoro nikdy nezamykajú svoje byty? Rachel-Monica-and-Phoebe-in-Central-Perk-on-Friends NYC-apartment-exterior-used-on-Friends-TV-Show Zdroj informácií a fotky: hookedonhouses

Slávka Ramsová
Dizajnérka, návrhárka interiérov a lektorka. Pomáha ľuďom vytvárať krásne a harmonické domovy, alebo ich naučí, ako to dokážu aj sami.
Vytvorila pre ľudí úspešný online kurz Interiérového dizajnu Je autorka kníh 13 tipov dizajnéra ako si vytvoriť krásny domov v ktorej Vám poradí, ako si sami vytvoríte svoj útulný a harmonický domov.
a knihy 9 tipov na rýchlu a originálnu premenu bytu v ktorej ponúka kreatívne rady a tipy na úžasnú, rýchlu a lacnú premenu bytu.
Jej príbeh si môžte prečítat tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Najnovšie články
  • Kategórie
  • Tajomstvo ako si domov pritiahnuť šťastie, spokojnosť a hojnosť

    Zaujíma vás Feng shui? Stiahnite si e-book zdarma: