Ako kombinovať okná, dvere a podlahu

Túto otázku dostávam veľmi často a preto som sa rozhodla napísať na túto tému pár postrehov, aby sa vám lepšie v tejto problematike orientovalo.

Dobry deň, ja by som sa rada spýtala, ako správne kombinovať drevodekory. Ladit to nejak do jedného tónu? Napríklad keď už okná sú osadené v jednom dekore, treba k tomu vybrať podobnú podlahu aj int.dvere?

Existuje nejaký osvedčený postup?

Pre tých, ktorí sa toho trochu boja, doporučujem nasledovné:

v prvom rade menej je vždy viac, takže nekombinujte viac ako 2 drevodekory v jednom interiéri.

Ideálne teda je, ak máte okná a dvere rovnaké a ak podlaha zase ladí s nábytkom.

Pokiaľ sa neviete rozhodnúť, zvoľte bielu, alebo šedú. Tieto farby sa dajú kombinovať s akýmkoľvek iným materiálom a dekorom. Ak si vyberiete biele okná, alebo dvere tak potom môžete mať aj výraznejšiu podlahu.

Pokiaľ už máte osadené okná a majú drevodekor, ktorý do interiéru nechcete, je fajn zakryť ich záclonami. Ak to nejde, vyberte k nim drevodekor, ktorý bude čo najviac ladiť.

Aké sú teda pravidlá?

  1. Ak máte výrazný nábytok a výrazné dvere, tak k tomu zvolte neutrálnejšiu podlahu. Alebo ak máte výraznú podlahu aj nábytok, tak zvolte neutrálny odtieň dverí a okien (biele, šedé, čierne)

2. Ak kombinujete dva druhy dreva, tak vždy tak, aby vzájomne ladili a ich štruktúra sa “nebila”. Vyberajte rovnaký tón, alebo podobný odtieň.

3. Ak máte výrazné napr. čierne okná, tak tú čiernu ešte v interiéri niekde “zopakujte” (použite čierne lampy, alebo stoličky a pod).

4. Ak máte ale záclony, tak okná nemusíte riešiť, keďže ich cez ne nie je vidieť. Tie riešte potom tak, aby ladili s fasádou.

Na pekných inšpiráciách si vždy všímajte, ako je na každom obrázku zladená podlaha a nábytok. Tiež si všímajte, že dvere ladia buď s nábytkom, alebo sú neutrálnej farby.

A nezabudnite si radšej nosiť so sebou vzorky materiálov.

Tie vzorky si k sebe priložte a hneď uvidíte, či sa dekory k sebe hodia, alebo nie:

Základom vzájomnej kombinácie je to, aby ste v interiéri nemali veľa odlišných prvkov, ale skôr viac spolu ladiacich. Iba tak vytvoríte ten dojem harmónie a uceleného interiéru lahodiaceho oku.

Drevodekory, ktoré sa k sebe vôbec farebne nehodia

Ako kombinovať farby a materiály sa učíme aj v online kurze interiérového dizajnu, ktorý začína už o v piatok 2.2.2020. Viac info nájdete tu:

Slávka Ramsová
Dizajnérka, návrhárka interiérov a lektorka. Pomáha ľuďom vytvárať krásne a harmonické domovy, alebo ich naučí, ako to dokážu aj sami.
Vytvorila pre ľudí úspešný online kurz Interiérového dizajnu Je autorka kníh 13 tipov dizajnéra ako si vytvoriť krásny domov v ktorej Vám poradí, ako si sami vytvoríte svoj útulný a harmonický domov.
a knihy 9 tipov na rýchlu a originálnu premenu bytu v ktorej ponúka kreatívne rady a tipy na úžasnú, rýchlu a lacnú premenu bytu.
Jej príbeh si môžte prečítat tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Najnovšie články
  • Kategórie
  • Tajomstvo ako si domov pritiahnuť šťastie, spokojnosť a hojnosť

    Zaujíma vás Feng shui? Stiahnite si e-book zdarma: